Zavrieť

Porady

Daňový úrad,soc.poisťovňa,zdravotná poisťovňa-dohoda s nepravidelným príjmom

Dobrý deň, chcela by som sa Vami poradiť, aké povinnosti má zamestnávateľ, ak 3.6.2013 prijal na dohodu o pracovnej činnosti dvoch dohodárov - dohoda s nepravidelným príjmom. Prihlásil ich na sociálnej poisťovni, na zdravotnej poisťovni, na daňovom úrade sa zaregistroval ako platiteľ dane zo závislej činnosti. V júni nebola vyplatená žiadna odmena. Aké sú povinnosti zamestnávateľa na zdravotnej poisťovni a na daňovom úrade? Sociálna poisťovňa sa bude riešiť až pri skončení dohody? Ďakujem.
Naposledy upravil AntekaK : 29.07.13 at 14:24
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    prstienok je offline (nepripojený) prstienok

    prstienok
    áno, poistné do SP sa odvádza až po skončení dohody, dokonca pri nepravidelnom príjme je tam určená odlišná splatnosť poistného - ak skončí dohoda napríklad v júni, splatnosť máš až do 8. augusta. Do ZP nahlasuješ na dni, ktoré reálne odpracoval a to kódom 2D Z a 2D K (pozri stránku napr. VšZP). Pri vyplácaní odmeny (dohoda ešte neskončila) do ZP a na daňový úrad odvádzaš riadne, tak ako sa má.
    Samozrejme si dohodári musia viesť riadnu dochádzku.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AntekaK Ešte sa k tomu spýtam, keď nebol žiaden príjem za jún v júli, nebola vyplatená žiadna odmena, na daňový úrad nehlásim nič?
    prstienok nechápem čo chcete hlásiť na DÚ? tam sa iba odvádza daň z odmeny... a keďže odmena nebola, nemá byť z čoho odvedená ani daň.... myslíš tým hlásením mesačný prehľad?
    AntekaK Áno, niečo také. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
    prstienok tak mesačný prehľad by mal ísť tuším aj s 0 - lovými hodnotami... to si radšej pozri na stráne DÚ
    AntekaK Ďakujem, volala som teraz na daňové riaditeľstvo, povedal mi, že ak nebol príjem, netreba podávať nulový prehľad, že to vyplýva zo zákona. Musím ísť kuknúť. Ešte raz ďakujem "prstienok" za spoluprácu :-)
    prstienok nie je zač
    Janiela Ja by som prehľad podala, tak ako píše prstienok.
      zbaliť

    Daňový úrad,soc.poisťovňa,zdravotná poisťovňa-dohoda s nepravidelným príjmom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.