Zavrieť

Porady

dohoda dôchodca pravidelný príjem

Prosím, keď zamestnávame starobného dôchodcu na DOPČ pravidelný príjem a má odpracované v mesiaci jún 6 dní. Keď ho chcem uviesť do mesačného výkazu, počíta mi tam všetko poistné. Ako mám zadať do výkazu, že dohodár je dôchodca?
veronikasad Do mesačného výkazu v mzdovom SW, alebo ručne vyplňaš výkaz na stránke SP ?
marions elektronicky na stránke SP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pri prihlasovaní zamestnanca si v RLFO uviedla že ide o starobného dôchodcu ?
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marions Nie Veronika, a kde sa to uvádza?
    veronikasad Pozerám nový RL, tam už tento údaj chýba. Posielam ho zo SW, tak som si to nevšimla. Výplaty robíš ručne, alebo cez mzdový SW ?
    marions Ručne
    veronikasad Nevyplňala som ručne mesačný výkaz. Nedá sa ti zadať vymeriavací základ nula, ak dôchodca poistenie neplatí ?
    marions Ďakujem nakoniec to ide....najskôr to tam nabehne a potom to vymažem.
    marions ešte predsa jedna otázka...nechcem zakladať novú tému. Keď je dohodár prihlásený od 01.01.2013, ale pracoval až v júni 2013 je to príjem pravidelný dúfam.
    Mila123 ak to máte dohodnuté na dohode a výplata mzdy je každý mesiac tak je to pravidelný príjem (nepracoval, nemá nárok na odmenu za prácu)......
      zbaliť

    dohoda dôchodca pravidelný príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.