Zavrieť

Porady

koniec živnosti a daňový bonus

Dobrý deň , potrebujem poradiť ... dvojročnú živnosť som ukončila v máji 2013 . Od apríla do júla 2013 som pracovala cez agentúru a DB som si u nich neuplatnila . Od augusta budem zamestnanec vo firme . Ide mi o uplatnenie DB od januára do júla . Môžem si ho uplatniť po splnení výšky príjmu v mojom DP zo živnosti až do júla aj keď v tedy som už živnosť nemala ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Salinka to ešte neviem , ale určite budem mať kladný ZD
    veronikasad Nestačí len kladný základ dane, príjem z podnikania musí dosiahnuť 6-násobok min. mzdy.

    Túto podmienku môžeš mať splnenú aj zo zamestnania, vrátane príjmu z dohody (zamestnanie a podnikanie sa nespočítava) a doplatenie DB si uplatniť v DP.
    Salinka to viem že 6-násobok min.mzdy , ja som len chcela vedieť že či si v mojom DP pri splnení výšky príjmu môžem vypísať pri DB mesiace od januára až do júla ... živnosť som vrátila v máji
    veronikasad Nie je podstatný počet mesiacov, ale príjem. Ak splňaš podmienku príjmu (je jedno či z § 5 alebo z § 6), môžeš si v DP uplatniť doplatenie DB za chýbajúce mesiace.

    Aký príjem predpokladáš zo zamestnania ?
    Salinka v prvých mesiacoch bohužiaľ bude ten príjem minimálny ... ale to by som si už DB od 08/2013 uplatňovala u zamestnávateľa . Potrebovala som to vedieť len do júla . Ďakujem za odpoveď
    veronikasad Salinka, čítaj pozorne čo ti píšem. Ak príjem zo zamestnania (vrátane príjmu z dohody) bude do konca roka aspoň vo výške 6-násobku min.mzdy, doplatenie DB si uplatníš v DP, kde uvádzaš aj príjem zo zamestnania. (bez ohladu na to, že od 08/13 si uplatňuješ DB u zamestnávatela)
    Salinka môžem Vám poslať súkr.správu ?
    veronikasad Nedá sa mi poslať SS - napíš dotaz v téme.
    Salinka takže ak dobre rozumiem : pri podaní DP budem podávať typ B , kde si spočítam príjmy zo živnosti aj zo závislej činnosti a ak splním výšku príjmu ten 6-násobok min.mzdy , uplatním si DB za celý rok 2013
    veronikasad Uplatníš si DB za celý rok a DB vyplateny zamestnávatelom započítaš. Ale pre posúdenie nároku príjmy nespočítavaš, nárok na doplatenie DB ti vznikne len v prípade, ak 6-násobok min.mzdy dosiahneš zo živnosti, alebo zo zamestnania.

    Ak by príjem zo zamestnania 6-násobok nedosiahol, DB vyplatený súčasným zamestnávatelom nevraciaš.
    Salinka veľmi pekne ďakujem za trpezlivosť a rady
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kedže budeš podávať DP zo všetkých príjmov, teda aj zo živnosti aj z PP, aj DB si uplatníš celkovo zo všetkých príjmov, teda aj ten, na ktorý už nárok vznikol, ale nebol uplatnený.. Teda v jednom DP.
    Salinka ďakujem za odpoveď

    koniec živnosti a daňový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.