Zavrieť

Porady

Prosím vás, čo sa stane, ak do VšZP odovzdám výkazy v papierovej podobe?

Mzdy sú za jún a dnes je 31.7.. Nová firma nemá dohodu na elektronické služby. A dnes to nevybavím, lebo konateľ pláva niekde v mori.
Ďakujem
kn-alka Koľko máš zamestnancov v tej firme? ..... mimochodom v jednej firme sa "zadarilo" vybaviť dohodu na el.služby až po polroku, posielala som výkazy s polročným meškaním a žiadna pokuta nebola..... zdravotné poisťovne zatiaľ takéto pokuty nadávajú - aspoň ja som sa so žiadnou nestretla
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ninka24 je offline (nepripojený) ninka24

    ninka24
    Myslím, že môže z toho byť nejaká pokuta, za nepodanie výkazu v stanovenej dobe. Počíta sa to za dni, pokým výkaz nebude doručený. Majú na to sadzobník, ale nebude to nič strašné. Už sa nám to 1x stalo, ale poisťovňa z toho v našom prípade nevyvodila žiadne dôsledky. Výkaz sme nemohli podať v papierovej podobe, pretože zamestnancov bolo viac, ako 2 - čo sú prípustné kolónky na papierovej forme výkazu.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Mne bolo kedysi povedané, že sa to dá podať aj na nejakom "nosiči", napr. na kľúči - ten priniesť priamo do poisťovne. Skús zavolať na ich infolinku, čo ti poradia.

    Edit: Zavolaj do príslušnej pobočky VšZP a nie na infolinku.
    IvetaH Skočila som tam, a trochu rozmýšľali, ale zobrali mi tie výkazy. Dúfam, že budúci mesiac to už budú mať.
    Replasťačka Aj na USB kľúči považujú za podanie v elektronickej forme, aspoň v Žiline, z vlastnej skúsenosti vo VšZP.

    Prosím vás, čo sa stane, ak do VšZP odovzdám výkazy v papierovej podobe?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.