Zavrieť

Porady

Žiadosť o materské

Už dávno som nemala prípad odchodu na materskú, preto by som potrebovala poradiť. Dnes mi zamestnankyňa doniesla žiadosť o materské, kde by som ako zamestnávateľ mala napísať od akého dňa materská bude poskytnutá. Aký dátum tam mám napísať, ak od lekára mám napísaný dátum predpokladaného pôrodu 17.09.2013? Nemal by lekár napísať dátum dočasnej pracovnej neschopnosti, pretože ja tam iný dátum ako predpokladaný deň pôrodu a dátumu vystavenia nič nemám. Je potrebné k tejto žiadosti ešte niečo doložiť? Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana103 je offline (nepripojený) Jana103

    účtovníčka a mzdárka a niekedy mám pocit, že aj dievča pre všetko :) ...viac Jana103
    vypočítaš si 6 týždňov pred termínom pôrodu a odvtedy vznikne nárok na materské...ak je na rizikovom tehotenstve, tak 8 týždňov
    tu je pomôcka: www.socpoist.sk/1350-ext_dok/41302c
    Katy a R môže napr aj 7 týždňov, .. je to na nej - a nemusí ísť o rizikové teh

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    zamestnankyňa si sama určuje nástup na materskú v rozmezí 6-8 týždňov pred PTP. Mala to vyplniť ona - že kedy chce nastúpiť. (inak, malo by to byť na tom tlačive žiadosti aj vysvetlené)
    milagros208 Ďakujem Vám všetkým za odpovede. Chcem sa ešte spýtať. Potrebuje zamestnankyňa ešte nejaké tlačivo s vymeriavacím základom alebo jej už okrem žiadosti o materské nič netreba? Ďakujem.

    EvaBard je offline (nepripojený) EvaBard

    EvaBard
    je to tak, je to na zamestnankyni kedy nastúpi na MD. Min. 6 týždňov a max. 8 týždňov pred PTP. SP by mala mať všetky podklady k výpočtu materského, ale nie vždy je to tak. Naša účtovníčka mala všetko v poriadku, aj napriek tomu ma kontaktovali zo SP že nemajú podklady na výpočet materského aj keď v systéme videli že firma za mňa riadne odvádza čo treba. Pozor na to, majú tam riadny "bordel". Ale ak bude niečo chýbať tak oni sa ozvú.... Vlastná skúsenosť...

    Žiadosť o materské

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.