Zavrieť

Porady

Aký obklad okolo postele ?

Dobrý deň,
chcem sa spytať, co konkrétne by ste mi odporúčali dať ako obklad na stenu okolo postele.
Rozmýslam korok, ale nechcem moc lepiť, skor pribiť s malými klincami... ale v obchode ma odradzaju, že vraj sa to casto rýchlo zošucha

rozmýslal som aj nalakovanú drevotriesku, alebo nieco také

Dosku nechcem lebo je dosť hrubá (cca 2 cm ), taktiež nechcem koberec, ani bambusy, ani olejovú farbu- nevyzerá moc dobre a je aj dosť chladná

Máte s niečim skúsenosť ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tomas9999 je offline (nepripojený) tomas9999

    tomas9999
    Ja som to riešil obkladom z plávajúcej podlahy, v baumaxe majú priamo ktomu profily ktoré navrtaš na hmoždinky. Je to v celku vkusné, nie drahé a hlavne nenáročné riešenie. A kedy koľvek to môžeš rozobrať a za pár eur kúpiť vo výpredaji nové parkety.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    charles91 aké profily ? nerozumiem...
    tomas9999 je to taký hliníkový profil v tvare U, opýtaj sa ich , budú ti vedieť poradiť...
    charles91 Už viem, je to celkom dobrý nápad, ale zoberie mi to od steny 2-3 cm... a to nechcem
    misoft Dá sa to "zredukovať" na 1,5 - 1.8 cm. Podkladová lišta 1x2cm vodorovne (hore a dole). Na ňu lamely z plávajúcej podlahy (0,5-0.8cm). Vrch zakryť dreveným L profilom (prichytiť o podkladovú lištu z vrchu (nie cez podlahové lamely). L profily sú aj 1,5x1,5 cm, 1,5x2cm a pod.
    tomas9999 Zo steny ti to zoberie len šírku toho profilu a to je najviac 1,0 -1,5 cm, záleží aký profil a aké parkety , stačí ak dáš 6 mm a najtenší profil. Dá sa aj tak ako povedal misoft - je to také kompromisné domácke riešenie.
    misoft A navyše nie natrvalo - dá sa to ľahko demontovať (ak už nebude potrebné) - len diery zatmeliť a stena ako nová
    charles91 Nakoniec som to vymyslel takto : namiesto plavajucej podlahy 3 mm korok, na stenu pripevním plagatové lišty, a do nich vsuniem korok...
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Marmoleum a nalepiť.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    V Urob si sám predávajú tzv. nástenky v rolkách z bambusových plátkov, dá sa to prichytiť jednou vrchnou lištou na stenu...
    korela Toto je tiež dobrá verzia, urobí to aj svojpomocne. Okrem toho je to dnes in http://www.rules.sk/interier/velkome...ce#!realizacia

    Aký obklad okolo postele ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.