Zavrieť

Porady

ZAMESTNANEC odmietol nastúpiť do práce

Zamestnanec čerpal dva týždne neplatené voľno. Následne ho zamestnávateľ vyzval, aby nastúpil do práce, nakoľko mal dojednanú zákazku. Zamestnanec však odmietol, nakoľko sa vyhovoril, že potrebuje si niečo vybaviť a do práce nenastúpil, čím to zamestnávateľovi dosť skomplikoval, aby tú zákazku mohol uskutočniť .Ako by mal v takomto prípade postupovať zamestnávateľ? Môže s ním ukončiť PP pre porušenie pracovnej disciplíny?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak to bolo prvýkrát, zamestnávatel by ťažko okamžité zrušenie prac.pomeru obhájil v prípade napadnutia na súde. Treba mu udeliť absenciu s príslušným krátením dovolenky a poslať upozornenie na porušenie pracovnej disciplíny
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alaya1 My sme sud prehrali a to syn odisiel pol hodinu po skonceni prac.doby z prace.
    martuľa a aký mal dôvod? tiež porušenie prac. discipliny?
    alaya1 hrube porusenie PD.
    buchač Ja som onehdá dostal ten trest ,citujem :
    " Nezúčastnil sa porady a odišiel po skončení pracovnej doby domov ...."

    Šmaril som odvolanie na súd a ten mi dal za pravdu ....
      zbaliť

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Zamestnávateľ môže s ním okamžite skončiť prac. pomer podľa § 68 Zákonníka práce. V prípade súdneho sporu by bolo pre zamestnávateľa výhodou, keby mal v pracovnom poriadku, vnútornom predpise, pracovnej zmluve a pod. stanovené, čo sa považuje za závažné porušenie prac. disciplíny alebo keby vedel nejako inak preukázať, že zamestnanec bol oboznámený s tým, čo sa považuje za závažné porušnie prac. disciplíny.
    Tiež mu môže dať výpoveď podľa § 63 ods. 2 písm. e) pre závažné porušenie prac. disciplíny.
    Ďalej mu môže zamestnávateľ krátiť dovolenku o 1 - 2 dni podľa § 109 Zákonníka práce.
    A ak zamestnávateľovi vznikla škoda a vie ju dostatočne preukázať, môže od zamestnanca požadovať jej náhradu.

    ZAMESTNANEC odmietol nastúpiť do práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.