Zavrieť

Porady

Stará došlá faktúra

Ahojte, došla mi faktúra z roku 2011 !! Čo by ste s tým robili ? Je to len malá suma, 23,.€, môžem to dať na ignor ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Leske je offline (nepripojený) Leske

    Leske
    Sú dva možnosti... či náhodou kto tú faktúru vystavil napísal zlý dátum(stávajú sa aj také veci), tak by mal ti poslať aktuálnu opravnú faktúru... ak to nebol zlý dátum, tak asi jedine ignorovať...
    marjankaj Alebo aj zaúčtovať.
    Leske alebo tak...ja som tak myslela, že ked to nebol platca dph tak bez problémov... ale ked dodávateľ bol platca dph? z roku 2011 ako mám dph zaučtovať v roku 2013? s takým prípadom som ešte nestretla

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Zistiť, či to, čo je fakturované, si už platila, či bolo naozaj objednané a urobené-dodané a kedy. Aj keď povinnosť vystaviť faktúru je do 14 dní, všeobecná premlčacia lehota ešte neuplynula. Faktúru buď vráť, s poukázaním na to, čo zistíš (nedodané, zaplatené, iný dátum, atď) alebo zaplať.
    Naposledy upravil Dav : 02.08.13 at 07:41
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    257 Je to faktúra so správnym dátumom, september 2011 a je to od firmy, ktorá nemá v účtovníctve veľký poriadok, zabudli nám ju dať a zabudli dohliadať na jej úhradu. Čize, ak by som ju neignorovala a dala do účtovníctva, tak ako ?
    Dav Nechať aj s obálkou a zaúčtovať tam, kde patrí, v bežnom období ako daňovo uznanú
    257 Je to platca DPH, takže áno - ako Leske spravne podotkla, čo s DPH ?
    marjankaj No čo? Podľa zákona o DPH.
    Odpočítaš v tom období, keď dostaneš faktúru.
    257 OK, ďakujem za všetky komentáre. Pekný zvyšok dňa.
      zbaliť

    Stará došlá faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.