Zavrieť

Porady

Kúpa pozemku

Mám takúto otázočku na debatu..Mám s.r.o.-čku v doprave, pred časom som sa dozvedela, že u nás v obci je na predaj starý dom s pekným pozemkom, samozrejme dom je neobývateľný. Môžem ja kúpiť ten dom - pozemok na sro-cku aj keď to nesúvisí priamo s podnikaním? Trebars by som si tam zriadila sídlo firmy časom.. Dá sa takáto kúpa realizovať?

Dik
Naposledy upravil Dav : 02.08.13 at 07:54
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Môžem ja kúpiť ten dom - pozemok na sro-cku aj keď to nesúvisí priamo s podnikaním?
Nie som účtovník a ani podnikateľ , takže samozrejme neviem odpovedať .
No zároveň si povzdychnem , ak sa to dá , nuž potom si iba len povzdychnem ...

Škoda ......

P.S.:
Ale predpokladám , že sa to po tej kúpe určite bude dať následne do majetku s.r.o. ...
Pri našich zákonoch sa čo vlastne nedá ( čítaj odrb štátu = obohatenie podnikateľa )...???

Ale šak debata ......či ???
1 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

No pán Buchač, mám ťa rada, ale nerozumiem ti nič tentoraz.
Ja si myslím, že môže kúpiť všetko na sročku, veď si tam môže postaviť garáže, alebo urobiť z toho parkovisko alebo čokoľvek iné. Odpisovať začne až keď to začne využívať na podnikanie. Aspoň ja by som to tak urobila.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

pozemky sa odpisovať nedajú..........
sú výnimky, ale tie sa v tomto prípade nedajú uplatniť.....
a novozriadené - postavené parkovisko by som odpisovala aj s nákladmi na zbúranie nehnuteľnosti.....
Naposledy upravil Mila123 : 02.08.13 at 09:27
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
IvetaH
No pán Buchač,mám ťa rada, ale nerozumiem ti nič tentoraz.
Ja si myslím, že môže kúpiť všetko na sročku, veď si tam môže postaviť garáže, alebo urobiť z toho parkovisko alebo čokoľvek iné. Odpisovať začne až keď to začne využívať na podnikanie. Aspoň ja by som to tak urobila.


Nevadí , že nerozumieš ...ale objasním .

Bežné praktiky podnikateľov - česť výnimkám !!!
" Firma " kúpi , postaví , zrekonštruje ....nehnuteľnosť , samozrejme za firemné .
Následne do nej naleje všetko , čo sa len dá alebo aj nedá ( účtovníci by mohli a vedeli nie jeden príklad dať ) , nakúpi zariadenie na mieru šité ...
Potom sa začne odpisovať .
Keď už bude po tom odpise , tak majiteľ , konateľ , tichý spoločník ...túto nehnuteľnosť proste iba kúpi .
Cena samozrejme je výhodná pre kupujúceho ....

Preto ten povzdych " Škoda ..." , lebo nie som podnikateľ .
Lebo aj ja by som tak urobil ... síce nie až tak markantne a na drzovku , ako poniektorí ...ale určite by som si zobák omočil v daňovom - nedokonalom systéme tohoto štátu ...
1 0
naty-ka naty-ka

naty-ka je offline (nepripojený) naty-ka

aha ďakujem za usmernenie..a pán "buchač" čo vám bráni v tom začať podnikať? a to zase nemôžete odcudzovať keď si človek snaží zám na seba zarobiť aby sa mal v živote dobre
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Už tomu rozumiem. A výraz "mám ťa rada", znamená, že rada čítam tvoje príspevky, mám rada tvoje komentáre, že som na teba zvyknutá aj keď ťa nepoznám a ani nemám tucha kto si. Takých mám na Porade viac a sú medzi nimi aj ženy. To len na okraj, aby si niekto nemyslel, že sa chcem vydávať alebo čo.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
naty-ka
aha ďakujem za usmernenie..a pán "buchač" čo vám bráni v tom začať podnikať? a to zase nemôžete odcudzovať keď si človek snaží zám na seba zarobiť aby sa mal v živote dobre
...naty-ka ....
Objasním aj toto , aj keď síce ideme mimo témy .

Čo mi bráni ???
V podstate nič ...
ALE
Ja už nemusím , ja mám už vyrobené a zarobené ...užívam si výsluhový dôchodok na chalúpke v nekonečných lesoch v okolí ..( alebo makám jak ten kôň )...ale to je o mne známe ...

Svojho času som dostal jednu informáciu , no prišla ale neskoro .
Mohol som zarúbať sekeru do toho nejakého podnikateľského zámeru , dokonca by sa dalo povedať , že by som pokračoval v podstate v tom mojom bývalom povolaní .
Ďalej radšej nepokračujem , ale teraz by som bol v plnke ...

...k tej poznámke o odcudzovaní dodám , že pokiaľ sa to deje ( nazvem ) normálne , v tých medziach normy a slušnosti , veď beriem ...
Tú druhú stránku mince už teda nie ...
Jedná sa mi aj o to , že " poniektorí podnikatelia " sú doslova hajzli v správaní ku svojim zamestnacom ...
To už nie je o budovaní vyspelého kapitalizmu , ale o hnusné a prachsprosté vykorisťovanie .

Rozpisovať sa o tom nemienim , každý vie ...
0 1
naty-ka naty-ka

naty-ka je offline (nepripojený) naty-ka

buchaš ver mi ja k tým hnusným hajzlíkom nepatrím, len jedine ako na s.r.o. by som ten pozemok nemohla kupiť kedže z mojho platu by mi to nevychádzalo kedže už mám zrážky zo mzdy a áno ja aj pracujem popritom ako mam s.r.o.-cku...a mi sme malá spoločnosť skôr by som povedala že rodinná otec, otcov brat moji bratia a ja a mama sem tam dačo povibaví ale toho je malo ...

Viem sa v cítiť do teba s tým že si si nechal újsť príležitosť aj otec často spomína, že keby v tej dobe nezaváha už sme dávno za vodou a druhý na nás robia...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať