Zavrieť

Porady

Mozem prevadzkovat pod jednou s.r.o. zivnost, ktora je oslobodena od platenia dane spolu so zivnostou, ktora podlieha zdaneniu?

Dobry den. Potreboval by som poradit. Vo svojej s.r.o. momentalne vykonavam zivnost (lekarska ambulancia), ktora je oslobodena od platenia dane. Mam v plane rozsirit podnikanie aj o zivnost, ktora uz podlieha zdaneniu. Je mozne taketo zivnosti viest v jednom uctovnictve? Da sa to nejako odlisit? Moj uctovnik mi odporuca pre prehladnost zalozit novu s.r.o. pre novu zivnost.

Dakujem za odpovede, pekny den.
3 komentárov     zbaliť
kn-alka oslobodená od akej dane?
tictac7 ...asi DPH - si myslím...
Jackal Ano DPH, zle som to popisal.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Platiteľom DPH sa staneš až po dosiahnutí zákonom stanoveného obratu, ak nebudeš chcieť byť dobrovoľným... Nechápem, prečo by si mal zakladať ďalšiu s.r.o. - zbytočné dupľovanie povinností voči štátu, vedenie účtovníctva (platenie za účto + za zostavenie účtovnej závierky a DP....), ďalšie poplatky banke za ďalší účet.....
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jackal Dakujem za odpoved.
    Ja momentalne nie som platcom DPH, lebo zdravotnicka cinnost, je od toho oslobodena. Chcem ale zacat podnikat v oblasti, kde DPH budem musiet platit, ide o to, ci sa to uctovnicky da odlisit, napriklad zalozenim novej uctovnej knihy pre novu podnikatelsku cinnost.
    tictac7 účtovníctvo je len jedno. Oddelenie N a V sa robí buď použitím rôznych hospodárskych stredísk, alebo analytík - podľa toho, čo ktorá účtovná jednotka potrebuje. To je však vecou účtovníka a nie Tvojou.
    ...a to, že niekde budeš "musieť" platiť - tak tomu nerozumie, ako myslíš. Staneš sa platiteľom dane, až pri dosiahnutí zákonom stanoveného obratu alebo dobrovoľným. Inak "nemusíš" nič platiť.
    marjankaj A prečo by si nemohol založiť viac SROčiek? Niektorí ich majú založených hromadu. Napríklad taký Vareha.
    tictac7 ja som nikde nepísala, že si nemôže založiť viac firiem. Mne je to lautr jedno. A ak to bude môj klient, ešte na ňom zarobím....
    marjankaj A klient zase nebude platiteľom DPH.
      zbaliť
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Účtovník radí, asi preto že v prípade dosiahnutia príjmov pre registráciu, by si musel byť platiteľom DPH koeficientom. Pomerné odpočítanie DPH z nákupov.
    marjankaj A ak to rozdelí na FO a PO, tak sa aj príjmy rozdelia, a možno sa nebude musieť registrovať vôbec, lebo ten obrat nepresiahne.

    Mozem prevadzkovat pod jednou s.r.o. zivnost, ktora je oslobodena od platenia dane spolu so zivnostou, ktora podlieha zdaneniu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.