Zavrieť

Porady

Daň zaplatená v zahraničí na zápočet pre SZČO, môže byť celá?

SZČO má príjem zo zahraničia 60000 e a z toho zdanené len 10000 e a to 30% sadzbou, t.j. 3000 eur daň zaplatená v eu. Teraz v DP ju započítam v plnej výške alebo môžem len do výšky 19% ako by platil u nás. Má len tieto príjmy. Ide mi o to, že daňová povinnosť je 11400 a započítam 1900 alebo tých 3000, čo dal EÚ.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    No ... keby si mi z tých príjmov 60000 vypočítala daňovú povinnosť 11400, tak by som Ťa asi hnal kade ľahšie. Lebo zrejme má nárok na 40% paušálnych výdavkov a nezdaniteľnú časť. Ak ide o rok 2012 /zrejme/, tak z príjmov dolu 24000 + 3644,74, z toho daň 6147,49 a ... v riadku 90 = 3000, lebo % vyjde 100, keď iné príjmy neboli. Zostáva doplatiť ... tých 3147,49 ... nie ? Do výpočtu sa berú celé príjmy mínus uznané výdavky podľa nášho. Naša sadzba z celého a vylúčenie menšej zaplatenej dane z dvojitého zdanenia. Sú tam ešte aj pravidlá konkrétneho štátu a jeho zmluvy s naším, čo nevieme ...
    IvetaH Ďakujem, tých 60 tis je cca základ dane, prepáč. Vieš veď to ma mýli, že perconto vychádza 100%, ale zdanených má len 10 tis sadzbou 30%, to je aj zaplatené a túto úhradu započítam s 20% daňou na Slovensku? Veď to by bolo Slovensko v nevýhode, dostali by menej.

    Daň zaplatená v zahraničí na zápočet pre SZČO, môže byť celá?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.