Zavrieť

Porady

Je normálne platiť za vodomer?

Mala by som otázočku: akú máte osobnú skúsenosť, pred týždňom nám menili po 10 rokoch v šachte vodomer a včera prišla fakt. na 92,-EUR, je to normálne? Asi som si naivne myslela, že vodomery sú majetkom vodární, nato, že vodne-stočné je cez 2,-EUR/kubík, neviem, prečo by to nemalo byť v réžii vodární....neviem ako to bolo kedysi cca 20 rokov dozadu, ale manžel ma "sklidnil" moja zlatá-dobre už bolo....
Naposledy upravil Ingrid Ondruskova : 07.08.13 at 07:21
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    vodomer je majetkom vodární, skôr sa jednalo o službu - výmenu vodomera.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    meha Ty si to vystihol asi najpresnejšie,tá práca spomenutá mnou vyššie-služba.
    erik555 jj, sluzby! Napr. aj ake skontrolovanie hasiacich pristrojov v panelaku im tiez vynesie slusne prachy pre taketo sluzby su panelaky rajom na zemi
    misoft Lenže také skontrolovanie hasičákov v paneláku ide z fondu (lebo je to pre všetkých spoločne), vodomer je pre každú bytovú jednotku. Niekde to riešia cez fond (revízia, opravy), alebo potom každý osve zacáluje.
    sito Vodomer je v každom byte, v dome a slúžia na zohľadnenie rozpočítania nákladov domu za vodu na jednotlivé byty. Povinnosť vlastníka je ho umožniť namontovať, nie zaplatiť! A potom má vlastník ešte povinnosť uhrádzať preddavky do FOaÚ. Správca má povinnosť zabezpečiť, namontovať, overiť a zaplatiť vodomery ich dodávateľovi správe domu pre spoluvlastníkov domu.
      zbaliť

    meha je offline (nepripojený) meha

    meha
    Normálne to nieje,no manžel má asi pravdu.Ináč,čo uviedli presne vo faktúre? Možno ,že to nieje za vodomer,ale za prácu/odinštalovanie,nainštalovanie a ešte aj cesta/,to sa mi skôr pozdáva ako praktika na Slovensku.Žiadali ste o výmenu sami,alebo prišli automaticky po ukončení 10 rokov?

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Šachta je vaša. Ale fakturačný vodomer, že by bol váš? Asi sa vodárne inšpirovali správami bytových domov, ktoré, niektoré, tiež tvrdia, že vodomer je vlastníka bytu, pretože je v jeho byte. A kde inde by mal byť? Na streche? Dažďovú vodu, že by meral? Však URSO im,. vodárňam schvaľuje všetky náklady spojené s dodávkou vody, teda aj meranie odobratého množstva vody odberateľom na odbernom mieste. A k tomu ešte aj primeraný zisk. Primeraný, isto?

    Že by ste omylom, podvodom podpísali zmluvu, že vodomer si zaplatíte a nie je váš majetok? Je to majetok vodárni!?

    Treba si pýtať písomný doklad na základe čoho vám tých 92 € účtujú. Keď to nie je váš majetok.

    Na Slovensku? Všetko možné. Už sú ako šmejdi ... len o...

    Je normálne platiť za vodomer?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.