Zavrieť

Porady

Docasne pozastavenie zivnosti v roku 2013

Dobry den,chcela by som docasne pozastavit zivnost na 7 mesiacov(aby som v roku 2014 potom mohla urobit dan.priznanie), neviem ako to je potom s platenim odvodov do soc. a zdravotnej poistovne (ak by som nemusela platit, potom mam narok na osetrenie u lekara, a ci toto obdobie sa zapocita do dochodku?)
Som zaroven konatelom v s.r.o., (podla toho ci by som musela platit odvody z pozastavenej zivnosti, sa chcem spytat, ci by nebolo lepsie zamestnat sa v s.r.o. na dohodu, ci ako riadny zamestnanec...
Alebo mi poradite co by pre mna bolo najvyhodnejsie,aby som nemusela platit odvody(popripade minimalne) pri docasnom pozastaveni zivnosti a figurujem aj ako konatel v s.r.o.
Dakujem velmi pekne :-)
3 komentárov     zbaliť
kn-alka ... len podotýkam, že na to, aby si si mohol urobiť DP, nemusíš byť v marci živnostníkom. Ak teraz pozastavíš, alebo zrušíš živnosť, tak či tak musíš v marci podávať DP, nezávisle od toho, či vtedy budeš živnostník, alebo zamestnanec.
veronikasad Len ak do konca marca 2014 živnosť neobnoví, upravuje základ dane zo živnosti o nezaplatené pohladávky a nespotrebované zásoby
kn-alka to je pravda
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kremienok76 je offline (nepripojený) kremienok76

    kremienok76
    Počas prerušenia SZČO v súbehu s konateľstvo v sro si musíš platiť odvody do ZP 55,02€, do SP len dobrovoľne. Možno polovičný úväzok v sro, z toho ti výdu odvody spolu SP aj ZP dokopy cca 82,14€, samozrejme pri min. mzde bez koeficientu náročnosti. Mzdové náklady ti idú do nákladov sro a neplatíš si odvod do ZP takpovediac z vlastného vrecka.

    Docasne pozastavenie zivnosti v roku 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.