Zavrieť

Porady

Mozem vykonavat cinnost koru ma firma uvedenu v ORSR?

Ahojte.

Ak nastupujete do pracovneho pomeru podpisujete aj pracovnu zmluvu kde sa vo vacsine pripadov okrem ineho uvadza aj zakaz vykonavania cinnosti ktore ma firma uvedene v Obchodnom registri.

Dajme tomu ze si privirabamu urcitou cinnostou napriklad Kreslenim map. Spomeniem to niekomu vo firme a ten niekto si zmysli ze to zada do OR a ze takuto cinnost moze vykonavat aj firma kedze ma takeho zamestnanca.

Mozem vykonavat danu cinnost aj nadalej kedze k datumu podpisu zmluvy este nebola v OR alebo odo dna zapisu cinnosti do OR musim s jej vykonavanim prestat???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    § 83
    Výkon inej zárobkovej činnosti
    (1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať inú zárobkovú činnosť, ktorá má k predmetu činnosti zamestnávateľa konkurenčný charakter, len s predchádzajúcim písomným súhlasom zamestnávateľa. Ak sa zamestnávateľ nevyjadrí do 15 dní od doručenia žiadosti zamestnanca, platí, že súhlas udelil.

    (2) Zamestnávateľ môže udelený súhlas podľa odseku 1 z vážnych dôvodov písomne odvolať; v písomnom odvolaní súhlasu je zamestnávateľ povinný uviesť tieto dôvody. Po odvolaní súhlasu zamestnávateľom podľa prvej vety je zamestnanec povinný bez zbytočného odkladu inú zárobkovú činnosť skončiť spôsobom vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov.

    (3) Súhlas zamestnávateľa podľa odseku 1 sa nevyžaduje na výkon vedeckej, pedagogickej, publicistickej, lektorskej, prednášateľskej, literárnej a umeleckej činnosti.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    darkhammer to mi je jasne ale nieje to zavisle od datumu podpisu zmluvy? V case podpisu tato cinnost konkurencnou este nebola.

    Pokial to zavisle nieje tak potom zamestnavatel moze pridavat nove cinnosti kedykolvek ak pride na to ze si zamestnanec privyraba aj mimo firmy
    Tweety ÁNo, samozrejme, ak pri podpise zmluvy firma takúto činnosť nevykonáva, nie je to konkurencia.
    darkhammer Dakujem
      zbaliť

    Mozem vykonavat cinnost koru ma firma uvedenu v ORSR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.