Zavrieť

Porady

miesto podnikania SZCO

Pekny den prajem, chcel by som sa spytat, ci je mozne zalozit zivnost na adresu svojho trvaleho bydliska v tom pripade ak cinnost suvisiacu s podnikanim chcem vykonat v inom meste kde by bola vedena aj agenda. Vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kremienok76 je offline (nepripojený) kremienok76

    kremienok76
    Je to možné, môžeš mať prevádzkáreň na inom mieste ako sídlo spoločnosti.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    steve2525 JE to mozne aj bez zriadenia prevadzkarne? Totiz byvam spolu s partnerkou kde v najomnej zmluve je iba ona spomenuta. Bolo by pre mna jednoduchsie keby som nemusel vybavovat dodatok ci zmenu najomnej zmluvy a suhlas majitela.
    kremienok76 Záleží od toho v čom ideš podnikať, ja napr. účto môžem mať sídlo doma a robiť kdekoľvek. Ak chceš mať čo ja viem predajňu, alebo miesto kde budeš vykonávať nejaký servis niečoho, tak to bez prevádzkárne nepôjde.
    steve2525 samozrejme jedna sa o sluzby co sa da relane vykonavat bez prevadzkarne. To berem, ze z tohto pohladu je to pravne mozne. Len ci nebude problem, ze faktury a vsetky doklady suvisiace s podnikanim nebudem mat na adrese firmy ale u seba v podnajme?
    kremienok76 Do faktúry musíš v tomto prípade dávať adresu sídla firmy. To ideš mať SZČO alebo sro ?
    steve2525 szco. Skor mi ide o to ci nechodia kontroly na adresu firmy z danoveho a ci nieco take na fakture samozrejme by som uvadzal sidlo firmy.
    kremienok76 DU sa ohlási dopredu a skôr sa chodí k nim, a ŽR SR si tiež predvoláva k sebe subjekty.
    steve2525 dakujem pekne za odpovede
    kremienok76 nie je za čo nech sa ti darí
      zbaliť

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Ako miesto podnikania bude trvalý pobyt a ak by si si chcel uplatňovať nejaké náklady s miestom podnikania mimo TP, je dobre ohlásiť súvisiaci priestor na ŽÚ a aj na DÚ. Môžeš teda svoju činnosť vykonávať aj inde.

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Prečítala som si tému, aj ostatné témy, neviem, nie som si istá, či mám v tom jasno, teda, ak mám sídlo sro na domácej adrese, konateľ je súčasne aj zamestnanec, potom je:
    prevádzka - predajňa na predaj a opravu byciklov v prenajatých priestoroch
    miesto súvisiace s podnikaním - kancelária na poskytovanie služieb v prenajatých priestorov.

    Prosím, pochopila som to dobre??
    ďakujem za každú radu
    Janiela poradíte mi?
    avalik etiketa porady: Otázky zadávam samostatne, nie v rámci iných otázok alebo debát.

    miesto podnikania SZCO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.