Zavrieť

Porady

Ma vyznam menit vodovodne rozvody v byte po 20tich rokoch?

Rozhodli sme sa rekonstruovat byt avsak nie sme si isti ci ma vyznam vymenit vodovodne rozvody na kurenie v byte z roku 1994. Ide o povodne kokove rury vedene v podlahe, jednak na nich chybaju ventili a akakolvek izolacia. Ma vyznam vymenit ich za novsie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    meha je offline (nepripojený) meha

    meha
    Myslím si ,že v tvojej otázke máš zároveň aj odpoveď.Ak na nich chýbajú ventily,izolácia tak ja by som určite menila.Ak chceš ušetriť,nemeň,no riskuješ následné škody.Podľa mňa výmena teraz pri rekonštrukcii je určite na mieste ako nedajbože rok po rekonštrukcii.Tak aspoň budeš vedieť,čo a ako máš urobené.
    Peter Pitel Dakujem za odpoved, skusim upresnit, ponukaju sa totiz 2 moznosti:
    1. necham povodne trubky + ochranny nater + izolacia, spravim ventily a napojenie na radiatory
    alebo
    2. vymenim kompletne vedenie za nove plus + izolacia + ventily + napojenie
    Zaujima ma, kt. z moznosti je rozumnejsia. Dakujem
    meha V prípade úspory a obmedzeného rozpočtu druhá.Daj si to ešte pozrieť nejakým odborníkom.Rozumné riešenia sú obidve.Ešte by som pouvažovala,či mi vyhovuje terajšie usporiadanie,myslím priestorovo.

    Ma vyznam menit vodovodne rozvody v byte po 20tich rokoch?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.