Zavrieť

Porady

DoVP je viazaná na TPP?

dobrý večer, rada by som sa opýtala niekoho, kto by mi vedel poradiť, je pravda, že na to, aby som mohla zamestnať niekoho na DoVP musím mať najskôr zamestnaného niekoho na TPP? alebo môžem mať len zamestnancov na DoVP? ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Zamestnávať na DoVP by si mala len príležitostne. Musíš mať vykryté pracovné miesta TPP. TPP môže byť aj na skrátený úväzok. Pri kontrole Inšepktorátu práce mi vytkli, že som mala len 2 ľudí na TPP a 4 na DoVP.

    ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

    ing.erika
    mysimis
    Zamestnávať na DoVP by si mala len príležitostne. Musíš mať vykryté pracovné miesta TPP. TPP môže byť aj na skrátený úväzok. Pri kontrole Inšepktorátu práce mi vytkli, že som mala len 2 ľudí na TPP a 4 na DoVP.
    ďakujem. čo to znamená, že ti to vytkli? dali ti aj nejakú pokutu alebo sa s tebou len naťahovali? a len tak mimochodom, čo chodí kontrolovať inšpektorát práce?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Erika, kontrolór z IP mi vysvetlil, že ja som "povinná sa ho báť", lebo on je kontrolór. Tak som mu vysvetlila, že ja som externá účtovníčka a vonkoncom nemám dôvod sa ho báť. Kontrolujú pracovné zmluvy, poskytovanie stravovania, sociálny fond - jeho použitie, mzdy - príplatky, min. mzdy, prihlášky do sP a aj DoVP, dochádzku. Proste všetko.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Z kontroly mi napísali veľký 3-stranový protokol, závady boli malé, ale písmo veľké. Musela som písomne vypracovať elaborát o odstránení nedostatkov. Teraz čakám na ich vyjadrenie.

    stuko je offline (nepripojený) stuko

    Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac stuko
    no pokial je to lahka praca a povedzme prilezitostna, mozes zamestnat aj nejakych studentov na DoBPS a ta je bezproblemova, do 20 hod tyzdenne, ale pozor clovek musi mat status studenta - denneho

    DoVP je viazaná na TPP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.