Zavrieť

Porady

Ako prebieha kontrola zo SP?

Máte niekto skúsenosť, ako prebieha kontrola zo SP? Čo vyžadujú, čo kontrolujú, aké pokuty dávajú? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Dnes som dostala oznámenie o kontrole zo SP, chcú celý kopec dokladov, vraj ich mám doniesť. Prečo vlastne neprídu kontrolóri k nám do firmy, ale ja som povinná im tie doklady doniesť? Požadujú kopec papierov a parkovisko pri SP nie je
    Prečo vlastne kontrolujú subjekty, ktoré si vždy včas plnia svoje povinnosti a nekontrolujú tých, čo nevyplácajú mzdy a neplatia odvody??
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    expeeert Lebo to je jednoduchšie a môžu si urobiť čiarku...
    Mila123 veď im zavolaj, nech prídu k Vám na kontrolu......
    Katy a R ja by som ich radšej nepozývala .. náhodou by ešte niečo našli ..
    truch idú kontrolovať len 3 mesiace 5-7. 2013, neviem načo im je napr. spoločenská zmluva, rozhodnutie o dôchodku,ktoré oni vydali, alebo výkazy, ktoré im boli elektronicky zaslané zoznam požadovaných dokladov je poriadne dlhý, budem im to chystať riadne dlho
    Mila123 spomínané doklady sme neprikladali ku kontrole......nežiadali dodať....
      zbaliť

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    U nás chodia do firmy a aj tak im potom treba ten kopec papierov priniesť. Ale nie je to nijako hrozná kontrola pokiaľ nemáš nejaký neporiadok, neprihlásených ľudí a tak. Ale naše kontrolórky sú pohodové.
    truch Už mám všetko nachystané, nakoniec toho nie je až tak veľa. Papiere by mali byť v poriadku, výkazy aj odvody sme posielali načas. Len ma prekvapilo, čo všetko požadujú, aj také doklady, ktoré vydali oni, napr. rozhodnutie o priznaní dôchodku, alebo mesačné výkazy, ktoré sme im zaslali elektronicky, však to všetko musia mať v PC.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    normálne.....
    v uvedený deň a hodinu donesieš kontrolórke doklady, tá to skontroluje, doklady vráti, vyhotoví protokol a je to......
    pokuty? dávajú podľa zákona.....
    čakáš pokutu za niečo?
    Mila123 zaslúžené neužitočné???.......☻☻☻

    Ako prebieha kontrola zo SP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.