Zavrieť

Porady

Ako prebieha kontrola na použitie dotácie

Musím vyčerpať príspevok do konca marca. Keďže som niektoré položky nakúpila lacnejšie chcela som požiadať o zmenu. Kúpila som si notebook ale monitor mi vraj neuznajú. Každá z dám! na úrade práce má LCD, ale určite pri ňom nesedia tak dlho ako ja.Okrem toho mám kataraktu na oboch očiach. Musím striktne dodržať kalkuláciu? Ak som si do nej zarátala NOD na rok 2009 môžem priložiť FA aj z roku 2010? Podobne zdravotné poistenie rátala som na dva roky resp. 21 mesiacov môžem predložiť aj za 3 mesiace toho roku? Jedna úradníčka ma posiela za druhou, nevedia, tak ako sa v tom vyznať. Živnosť stále mám, budem mať, iný príjem nemám. To fakt neuznajú pohyb cien? Veď to je prirodzené, ako mám 2 roky dopredu vedieť, koľko za tie veci zaplatím. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    junona Pozri príspevok
    Ďakujem, potrebujem odpoveď nie otázku. Ja som nakúpila všetko čo som plánovala, lenže lacnejšie a tak vznikol rozdiel. Uznajú mi FA od nejekej osoby, že mi predala toto zariadenie? Nikde v dohode som nečítala, či to musia byť nové veci z obchodu. (Ja som kúpila všetko nové, ale za menej)A načo tam sú keď mi nevedia poradiť, čo by som mohla použiť, hlavne že všetky majú akože VŠ.
    Neuznajú ti faktúru ani kupno predajnú zmluvu na použité veci. A rozčuluješ sa zbytočne. Ak si ušetrila, mala si žiadať o zmenu účelu čerpania, alebo nevyčerpané peniaze musíš vrátiť.

    Kontrolu môžeš mať - aj nemusíš. Ja som dostala dotáciu na účtovníctvo pred 8 rokmi. Žiadnu kontrolu (ani z DU) som zatial nemala. Stačili im (asi) účtovné výkazy, ktoré dosvedčili,vzhľadom na výšku príjmov - že dotácia bola účelne využitá.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    junona Pozri príspevok
    Musím vyčerpať príspevok do konca marca. Keďže som niektoré položky nakúpila lacnejšie chcela som požiadať o zmenu. Kúpila som si notebook ale monitor mi vraj neuznajú. Každá z dám! na úrade práce má LCD, ale určite pri ňom nesedia tak dlho ako ja.Okrem toho mám kataraktu na oboch očiach. Musím striktne dodržať kalkuláciu? Ak som si do nej zarátala NOD na rok 2009 môžem priložiť FA aj z roku 2010? Podobne zdravotné poistenie rátala som na dva roky resp. 21 mesiacov môžem predložiť aj za 3 mesiace toho roku? Jedna úradníčka ma posiela za druhou, nevedia, tak ako sa v tom vyznať. Živnosť stále mám, budem mať, iný príjem nemám. To fakt neuznajú pohyb cien? Veď to je prirodzené, ako mám 2 roky dopredu vedieť, koľko za tie veci zaplatím. Ďakujem
    Prečo si o zmenu čerpania dotácie nepožiadala pred koncom roka a riešiš to týždeň pred termínom ?

    junona je offline (nepripojený) junona

    junona
    Ďakujem, potrebujem odpoveď nie otázku. Ja som nakúpila všetko čo som plánovala, lenže lacnejšie a tak vznikol rozdiel. Uznajú mi FA od nejekej osoby, že mi predala toto zariadenie? Nikde v dohode som nečítala, či to musia byť nové veci z obchodu. (Ja som kúpila všetko nové, ale za menej)A načo tam sú keď mi nevedia poradiť, čo by som mohla použiť, hlavne že všetky majú akože VŠ.

    junona je offline (nepripojený) junona

    junona
    Ja sa nerozčuľujem, ale oni mi žiadnu zmenu nechcú uznať. Tá kontrola bude. Keby chceli činnosť im preukážem bez problémov. Ja hľadám riešenie, vždy existuje a keď ho nehľadajú oni bola by som vďačná za rozumnú radu, alebo skúsenosť, ako to prebehlo.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    junona Pozri príspevok
    Ja sa nerozčuľujem, ale oni mi žiadnu zmenu nechcú uznať. Tá kontrola bude. Keby chceli činnosť im preukážem bez problémov. Ja hľadám riešenie, vždy existuje a keď ho nehľadajú oni bola by som vďačná za rozumnú radu, alebo skúsenosť, ako to prebehlo.
    Dala si si písomnú žiadosť o zmenu účelu čerpania dotácie ?

    junona je offline (nepripojený) junona

    junona
    Nedala, lebo na všetky moje návrhy odpovedali že to je zbytočné, že mi to aj tak neschvália, neporadili mi nič, tak som si poradila sama, pomohli mi dobrí ľudia a dokúpila som 2 veci, ktoré mohli počkať. Dúfam, že to dopadne dobre, potom napíšem.

    junona je offline (nepripojený) junona

    junona
    Kontrola dopadla dobre, keď človek dodrží to čo mal v PZ . Prišla asi na 10 minút zobrala doklady a za 3 dni mi odovzdala záznam. takže vôbec neskúmajú či podnikáš ale či ti sedia doklady. So zmenou PZ by som ale u nás nepochodila, lebo nemyslia. Načo by si komplikovali život. Môj záver:nemá to hlavu dá sa to zneužiť a doplatia na to neskúsení poctivci. Ale takým sa u nás podniká veľmi ťažko. Nie je to smutné?

    Ako prebieha kontrola na použitie dotácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.