Zavrieť

Porady

pokuta od soi

dobri den minuly mesiac mi bola ulozena pokuta od soi bohuzial neviem este sumu dufam ze nebude prilis velka predala som cigarety maloletym som len brigadnicka a zle som si pozrela vek
a_je_to ... podelila si sa s nami o zážitok, ale .... čo vlastne potrebuješ vedieť ?
avalik no ze kolko bude platit ... duplicitna otazka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Za prvé porušenie zákona o ochrane nefajčiarov hrozí pri figurantoch vo veku od 16 do 17 rokov pokuta tisíc eur, v prípade tých mladších od 11 do 15 rokov to je 1 500 eur. V prípade opakovaného porušenia sa sankcia dvojnásobne zvýši. Ak predajca skontroluje vek kupujúceho a aj napriek tomu, že je mladistvý, mu cigarety predá, hrozí mu pokuta 2 000 eur. „Neexistuje dôvod byť tolerantný, vedome a úmyselne porušil zákon,“ poznamenal Sivák. Potrestaný môže byť však aj ten, kto deti nabáda alebo im umožní si tabakové výrobky kúpiť.

    Viac info :

    http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...50768961,d.bGE

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No pokutu zrejme dostane zamestnávateľ a ten ti ju môže zosobniť.
    §10
    (2)Slovenská obchodná inšpekcia uloží pokutu od 331 eur do 6 638 eur fyzickej osobe-podnikateľovi alebo právnickej osobe, ktorá nerešpektuje zákaz alebo obmedzenie predaja tabakových výrobkov a výrobkov, ktoré sú určené na fajčenie a neobsahujú tabak, podľa § 6
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avalik toento § uz citovany bol http://www.porada.sk/t222403-pokuta-...ml#post2396533 .... moderatori nestihaju mazat duplicitne ozatky
    marjankaj No s tým by mal porobiť poriadky Richard. Niečo zrejme blbne pri odoslaní otázky.
    avalik toto nie je ten pripad - rozdiel 5 minut
    marjankaj Keď sa ti to nepodarí odoslať, tak niekedy to tých 5 minút potrvá.
    Aj ja som písal ten paragraf asi 5 krát, kým to prešlo. Furt to hlásilo, že príspevok je krátky.
    marjankaj V starej porade sa prakticky duplicity nevyskytovali.
    Ale teraz ako keby niekto robil nábor v pomocnej škole.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.