Zavrieť

Porady

Technológia s DPH a montáž bez DPH???

Slovenská firma mi vystavila zálohové faktúry jednu na technológiu a druhú na montáž. Po zaplatení mi poslali daňové doklady k zálohe. Tam kde je uvedená technolóiga mi vyčíslili DPH a tam kde je uvedená montáž mi DPH nedali. Keď som do firmy volala, pani hovorila po česky s tým že u nich v ČR to tak je a pri montáži je nejaký predhod daňovej povinnosti.
Ale ja neviem prečo slovenská firma, ktorá je platca DPH by mi mala technológiou vystaviť s vyčíslenou DPH a montáž nie?
Preto potrebujem vedieť čo je správne?

to sa mi k tomu nikto nevie vyjadriť? :
Naposledy upravil Katarina5555 : 28.08.13 at 06:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AKý predhod daňovej povinnosti máš na mysli? Nič také nie je. A doplň to, kde je nehnuteľnosť.

    A čo má s tým česká firma? Doplň, kto fakturujem za čo, kde je nehnuteľnosť..
    Naposledy upravil Tweety : 28.08.13 at 06:21
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katarina5555 čo sa týka toho prechodu - to mi splietala pani v tel, ktorá mi vysvetlovala, že v ČR niečo také je, a ja som sa jej snažila vysvetliť,že na Slvoensku nič také nie je a pokiaľ ja mám faktúru od slovenskej firmy tak na všetko technológiu aj montáž by mala byť DPH.
    Je to dodávka na Sovensku - ide o njeaké zariadenie na reguláciu eletriky.
    Ale pre istotu som to dala aj na poradu.
    Janiela a dobre si urobila, že si to dala na Poradu, opäť som sa niečo naučila :-)
    Tweety Fakturácia má byť s daňou. Teda aj fa k prijatým preddavkom.
      zbaliť

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Technológia je na SK, firma vystupuje s IČ DPH SK - nie je o čom - miesto dodania je tam, kde sa nachádza nehnuteľnosť, teda v tomto priípade SK - všetky faktúry (teda aj za technológiu, aj za montáž) majú byť s DPH.

    Technológia s DPH a montáž bez DPH???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.