Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o.

O založení s.r.o. tu toho popísané viacej. Podľa rád niektorých z Vás sme sa aj my riadili pri zakladní našej s.r.o. Spísali sme s manželom spoločenskú zmluvu u notára. S touto zmluvou a s ostatnými dokladmi sme šli na živnostenský úrad, všetko bolo v poriadku až na to že chcú po nás nájomnú zmluvu. My však sídlo s.r.o. budeme mať na adrese nášho trvalého bydliska. Pracovníčke živnostenského sa to však nedalo vysvetliť. Výpis z katastra o tom, že je to náš byt jej nestačil. A ak mám vystaviť zmluvu o prenájme bytu s.r.o. tak to mám urobiť na akú sumu? Budem musieť z toho potom ako FO odviesť dane?
Ďakujem.
Usporiadat
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

Ja som pri zakladaní sro použil zmluvu o výpožičke - teda zadarmo, aby sa tam nemuselo o tom potom účtovať, a stačilo to aj na živnostenskom aj v OR.
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
Ja som si to dal odobriť na ŽÚ, stačil mi list vlastníctva na byt v OV, dva roky starý, možno by to stálo za hlbšiu dikusiu so šéfstvom na živ.úrade o zákonoch SR.
Čo sa týka nájomnej zmluvy, jej existencia ešte nezakladá povinnosť platiť dane pre FO, to predstavuje až prijatie financii za nájom.
Alebo sa rozhodnete ísť cestou menšieho odporu a vypracujete nájomnú zmluvu, s tým, že vy ako FO poskytujete priestory PO na primeranú sumu, tú dajte na živ.úrad a to je všetko. Oni budú mať náj.zmluvu a vy živ.list. Daňový úrad to zaujímeť nebude.Príjemný deň.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Mne stačilo len prehlásenie, že ako vlastníci bytu dovolíme aby naša s.r.o. mala sídlo v našom byte.
0 0
LIkvidator LIkvidator

LIkvidator je offline (nepripojený) LIkvidator

Pokial sa jedna o sídlo v mieste pobytu jedného s konateľou, nieje potrebné žiadne vyhlásenie ani nič. Živnostenský urad to musí akceptovať automaticky.
Inak na založenie s.r.o. nieje potrebných 200.000 Sk ako sa stále tvrdí ... Zákadné imanie spoločnosti nemusí byť splatené celé. celkové náklady na založenie "bežnej" s.r.o. by nemali presiahnuť 25.000 Sk aj s poplatkami a notarom.

10.000 Sk - poplatok na obchodný register v Kolkoch
1.000 Sk - poplatok za vydanie živnostenského oprávnenia
cca 5000 Sk - spísanie spoločenskej zmluvy
zvyšok notár - overovanie podpisov a dokumentov.

Notárska zápisnica je nutná len v prípade ak spoločníkom je jedna osoba a
jej cena by nemala presiahnuť 3% z výšky zákoladného imania spoločnosti.
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

Pokiaľ viem, už ani zakladacia listina jediného spoločníka nemusí mať formu notárskej zápisnice. Treba len overený podpis (samozrejme).
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Nehodili by ste do placu vzor tej zmluvy o prenajme vlastneho bytu pre vlastnu s.r.o.? Vopred dik.
0 0
vlado7 vlado7

vlado7 je offline (nepripojený) vlado7

elPi má pravdu, podľa obchodného zákonníka sa notárska zápisnica vyžaduje len pri založení a.s. Pri založení s.r.o. treba len úradné overenie podpisov na spoločenskej zmluve alebo zakladateľskej listine (ak zakladám sám). Tento týždeň idem teóriu aplikovať v praxi, uvidím, čo mi na živnostenskom povedia. Podelím sa s výsledkom.
0 0
Žofia Žofia

Žofia je offline (nepripojený) Žofia

No áno, ale keď ten byt budete chcieť raz predať, /ak ho máte vo vlastníctve/ tak by ste príjem z jeho predaja mali zdaniť, lebo ste ho " prenajímali" , prípadne "používali na podnikanie". Oslobodení budete až po piatich rokoch po ukončení
takéhoto použitia bytu. Dnes sa to zdá teoretické, ale raz si zmyslia daňováci
vypárovať adresy sídla firmy a adresy konateľov a spoločníkov . . . no k tomu by ešte potrebovali údaje o predaji, resp. začať z druhého konca - pri predaji zisťovať, či v byte nebolo sídlo firmy. . . potom nepomôže, že v byte bývate 20 rokov.
Dobre som Vás postrašila, čo ? Ale len uvažujem.
Naposledy upravil Žofia : 19.10.04 at 20:12 Dôvod: doplnenie a preštylizovanie
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
Žofia
No áno, ale keď ten byt budete chcieť raz predať, /ak ho máte vo vlastníctve/ tak by ste príjem z jeho predaja mali zdaniť, lebo ste ho " prenajímali" , prípadne "používali na podnikanie". Oslobodení budete až po piatich rokoch po ukončení
takéhoto použitia bytu. Dnes sa to zdá teoretické, ale raz si zmyslia daňováci
vypárovať adresy sídla firmy a adresy konateľov a spoločníkov . . . no k tomu by ešte potrebovali údaje o predaji, resp. začať z druhého konca - pri predaji zisťovať, či v byte nebolo sídlo firmy. . . potom nepomôže, že v byte bývate 20 rokov.
Dobre som Vás postrašila, čo ? Ale len uvažujem.
Však keď mám nejaký príjem, tak tú daň rád zaplatím. Ach jaj, keby som chcel za tento rok zaplatiť aspoň 1M dane, toby bolo super. faa
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Mam zivnost a miesto podnikania /trvale bydlisko/, v priznani z dani z nehnutelnosti som si priznala aj cast bytu na podnikatelske ucely v m2 /jednu miestnost/ a pri predaji bytu dam do prijmov len prepocitanu predajnu cenu na priznane m2 z bytu, nic viac a nic menej.
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

Nerobte nájomnú zmluvu, ale zmluvu o výpožičke!!!!

Akceptuje to živnostenský úrad aj obch. register.
Je to bezodplatné užívanie, tak odpadajú všetky tie záležitosti okolo prípadného zdaňovania pri predaji.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Nemas nahodou po ruke vzor, bodol by, lebo koniec roka sa blizi, aby som to stihla ...
0 0
Žofia Žofia

Žofia je offline (nepripojený) Žofia

Pre FAA
To hovorí každý, kým ten príjem nemá, potom ho štve aj 19%, najmä keď nie je oslobodený kvôli takej blbosti, že si dal firmu do bytu
0 0
moni112 moni112

moni112 je offline (nepripojený) moni112

Prosim Ta, ked sa Ti podarilo nieco nove zistit, daj mi vediet. Mam podobny problem, neviem ci ist k notarovi, alebo staci overit podpisy na Mestskom urade.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Myslim, ze zakon nic nehovori o darovani, len o predaji a 19% dani, nie ?
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Musí byť notárska zápisnica, ak si chcem založiť s.r.o čku sama ?
Musí byť potom aj zakladateľská listina ?
0 0
Edith Edith

Edith je offline (nepripojený) Edith

Mohla by som poprosiť o niekoľko praktických rád na tému manželia a sro. Sídlo by sme tiež mali na adrese trvalého bydliska.
Velmi pekne ďakujem.
0 0
tutta tutta

tutta je offline (nepripojený) tutta

Nemohol by mi niekto poradit, resp. poslať zakladaciu listinu pri zalozeni s.r.o.- čky. Vopred Vam veľmi pekne dakujem. Poslite mi to prosim na e-mail:tuta@post.sk
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

Mirka pre Teba vzor spr.listu ku zaslaniu príloh do zbierky listín
0 0
ejo17 ejo17

ejo17 je offline (nepripojený) ejo17

potrebujem poradit. mám živnosť, ktorú potrebujem rozšíriť. dalej chcem založiť s r.o. s jednym spoločnikom. mám najskôr rozšíriť živnosť a až potom založiť s r.o. alebo? Viete mi niekto poradiť? Vďaka...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať