Zavrieť

Porady

Ako sa počítajú zrážky pri konkurze FO?

ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu:
dostala som žiadosť o vykonávanie zrážok zo mzdy zamestnanca ktorý je v konkurze kde bolo uvedene "týmto Vás vyzývam v zmysle podľa §72 ZKR o vykonávanie zrážok zo mzdy v rozsahu v akom môžu byť postihnute"
Nakoľko som sa ešte s konkurzom FO nestretla, telefonicky som si chcela so správcom odsúhlasiť sumu a on mi povedal že jej má ostať iba životné minimum, nič viac a poslal mi tabuľku, ktorá je aj tu na porade k exekúciam.
Tak som si vypočítala nepostihnuteľné čiastky na ňu a 2 deti a všetko som jej zrazila. On sa mi následne ozval že som jej mala nechať základnú sumu a zraziť iba 1/3 čím jej vlastne ostalo viac. Keď som ho potom písomne požiadala by mi potvrdil že mám zrážať 1/3 dostala som od neho odpoveď: "Podľa § 72 ZKR príjmy úpadcu podliehajú konkurzu v rozsahu, v akom možu byť postihnuté výkonom rozhodnutia alebo exekúciou. Rozsah príjmov úpadcu zo mzdy a iných obdobných príjmov podliehajúci konkurzu je závislý od výšky nepostihnuteľnej časti týchto príjmov, ktorá je pohyblivá a jej výška závisi od niekoľkých premenných veličín a to od výšky životného minima stanoveného na príslušné obdobie, ktoré ustanoví Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky podľa údajov zistených ŠUSR opatrením a vyhlási jeho úplne znenie uverejnením v Zbierke zákonov Slovenskej republiky postupom podľa zákona o životnom minime č.601/2003 Z.z., jako aj od počtu vyživovaných osôb a pod. Spôsob výpočtu nepostihnuteľných část upravuje § 68 a nasl. Exekučného poriadku."

Prosím Vás o radu - pri konkurze sa postupuje ako pri exekúcií? Je to ten istý postup výpočtu na základnú sumu a tretinové zrážky?
ďakujem veľmi pekne
Naposledy upravil sona123 : 21.08.13 at 17:21
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    sona123 Ďakujem veľmi pekne za radu

    Ako sa počítajú zrážky pri konkurze FO?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.