Zavrieť

Porady

Ako ochrániť podnikatelský nápad pri jednaní

Mám problém ako sa dá ochrániť podnik. nápad pri prejednávaní spolupráce aby sa nestalo to , že spolupráca padne ale myšlienka sa uchytí bez mojej účasti a ja budem mimo hry..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Obávam sa, že iba tak ako Leonardo da Vinci. Ten vo svojich nákresoch schválne istú malú ale dôležitú časť zámerne kreslil zle.
    Tak aj ty, že istú malú časť neprezradíš dopredu. Ak sa to teda dá.
    Alebo potom sa pokúsiť svoju myšlienku chrániť autorským právom - ako napríklad priemyslelný vzor. Ale to samozrejme stojí peniaze.

    nent je offline (nepripojený) nent

    nent
    O tom som sa už informoval ...ma to ten problém , že sa jedná o služby ktoré tu ešte nenapadli nikoho aspoň nie v tej forme...má to neuveriteľné veľký záber ...od občanov až po štátne inštitúcie a podniky....ak chcem investora musím mu prezradiť čo a ako ...
    Lion Topoľčany
    "...riziko podnikania..." Treba mať asi kus veeeľkého šťastia na niekoho
    seriózneho. Inú cestu nevidím. Vždy je tu DOSŤ veľké riziko neserióznosti.
    Na Slovensku /aj i nde/ je to žiaľ tak, že niektorí jedinci vyslovene žijú z toho,
    čo "okukajú" a čo je v móde, zistia, že to ide, že sa dobre predáva tovar alebo
    služba a pekne krásne to zopakujú, okopírujú...

    nent je offline (nepripojený) nent

    nent
    To že to niekto skopíruje je viac než isté ...ide o to aby ma ten s kým začnem (ak vôbec niekoho nájdem)..ma nepostavil mimo hry..

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    A nedá sa z toho celého oddeliť niečo malé, čo budeš mať v rukách iba ty? NIečo ako zoznam korenín. Ja viem, pri službách asi ťažko, ale možno by sa dalo.

    nent je offline (nepripojený) nent

    nent
    To určite nie ak nepoviem všetko mám na mysli rozsah nemusí ho to osloviť ...stačí povedať len okrajovo a ak mu to len trošku páli vie isť vlastnou cestou...asi to bude len osloviť toho správneho investora čo má ešte v dnešnej dobe charakter. Nemám veľké nároky len pár percent z toho čo sa podarí...

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Je to naozaj problem. Snad dobry pravnik by vedel pomoct. Ale aj tak vzdy hrozi, ze pravnik si za svoje sluzby zhrabne svoje a ty si svoje prava aj tak neochranis. To je prave ten dovod, preco vela sikovnych ludi nemohlo zacat s podnikanim, pretoze nemali na rozbeh svojho napadu dost penazi. S tym nenarobis nic.

    Ja osobne by som zacal s tym, ci by sa napad v nejakej podobe nedal realizovat aj s fin. prostriedkami, ktore vlastnis sam (vies si pozitat sam - amer. hypoteka a pod.)

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    nent Pozri príspevok
    Mám problém ako sa dá ochrániť podnik. nápad pri prejednávaní spolupráce aby sa nestalo to , že spolupráca padne ale myšlienka sa uchytí bez mojej účasti a ja budem mimo hry..
    A nemozes to urobit bez partnera? Pozicku nie je problem ziskat...
    A jedna otazocka na zaver: " je ten napad z tvojej hlavy, ci je to okukane zo zahranicia?"

    nent je offline (nepripojený) nent

    nent
    Môj...pracujem síce v zahraničí , ale napadlo ma to doma stretol som sa s tým že to chýba na trhu v tej podobe ako si to predstavujem. Snažil som sa preskúmať trh ale nič som v tej podobe sa nenachádza. Ak sa to osvedčí aj tak by som to nebol schopný pokryť. Ale uvažujem o tom Sám je predsa len sám...

    Ako ochrániť podnikatelský nápad pri jednaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.