Zavrieť

Porady

Plastová nádrž na naftu objem 7000 L zaradenie.

Kúpili sme plastovú nádrž na naftu v objeme 7000 L v hodnote nad 1700 €.
Chcem ju teda zaradiť do majetku ale mám problém. Našla som si podľa klasifikácie produkcie že je to kód 22.23.13, lenže v majetku také zaradenie nemám. Je tam v 1 odps.skupine 22.29 ostatné - ale to mi nesedí podľa podbrobného opisu a potom v 2 odp.skupine 22.23.2 - plastová stavba to nie je.
Prosím poradte mi. Ja by som to dala do 2 odp.skupiny ale váham.


Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    I. OS Ostatné výrobky z plastov
    ekonom1 Ďakujem.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Ja by som to zaradila do 2. odpisovej skupiny ako ostatný hmotný majetok inde nezaradený.... tá 1.odpisová skupina sa mi nezdá, nakolľko tam spadajú plastové výrobky 22.29 a tá nádrž je 22.23.....
    Stefan2005 ... nemám čas sa s tým podrobne zaoberať, ale na obyčajnú plastovú nádobu v prvej OS mi to tiež prichádza divné

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... celá tankovacia jednotka je iba plastová nádrž?
    jej osadenie si nevyžadovalo nejaké terénne úpravy, zachytné vane, výdajné stojany a podobne ????

    ... treba si preveriť, či neplatí toto (čísla jkpov sú síce zmenené, ale obsah nie):

    "Spoločnosť uviedla do užívania čerpaciu stanicu pohonných látok. Zariadenia, ktoré tvoria technologickú časť stavby, aj napriek ich
    pevnému spojeniu so stavbou sú v zmysle čl. 1 bod 2 citovaného pokynu samostatne odpisovaným majetkom v 2. a 3. odpisovej skupine. Budovy, prístupové komunikácie a prípojky čerpacej stanice sa odpisujú v 3. a 4. odpisovej skupine.

    Technologickú časť čerpacej stanice pohonných látok tvoria:

    nádrže, cisterny, kontajnery, zásobníky nad 300 l zatriedené do kódu Klasifikácie produkcie (KP) 28.21.11 – odpisované v 3. odpisovej skupine,
    čerpadlá na kvapaliny a čerpadlá s meracím zariadením na čerpanie pohonných látok zatriedené do kódu KP 29. 12. 21 – odpisované v 2. odpisovanej skupine,
    "


    citované zo: http://www.pp.sk/6486/Nehnutelnost-v...DUPP29437.aspx
    Naposledy upravil Stefan2005 : 22.08.13 at 12:27
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ekonom1 Nie. Hocikedy sa dá preniesť. Má MC BOX a kľúče. To je všetko.
    JAJA11 myslím, že tá 3 odpisová skupina by to tiež nemala byť, nie je to pevne spojené... myslím, že v prílohe nenájdeme takú skupinu, ku ktorej by sa to dalo priradiť a tým pádom zostáva tá 2. odpisová skupina - inde nezaradený majetok.....
    Stefan2005 ... veď tam píšu, že napriek tomu, že je to pevne spojené... tak je to technologická časť; takže ak to nie je pevne spojené, už to nie je technologická časť?
    ekonom1 Ďakujem. Už v tom mám jasno. Tiež sa mi páči tá 2.odpisová skupina.
      zbaliť

    PBEA je offline (nepripojený) PBEA

    PBEA
    Môžem sa spýtať kam ste to dali, pretože sme presne tú istú aj my kúpili a tiež rozmýšlam kam to zaradiť je to 22.23.13 a nikam podľa nového to nepasuje, ale pasuje mi to dať do 2. odpisovej skupiny. Ďakujem

    Plastová nádrž na naftu objem 7000 L zaradenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.