Zavrieť

Porady

kupa druzstevneho bytu

Ahote poradaci
dnes sme si boli pozriet 1 byt, ktory sa nam strasne pacil, len to ma jeden hacik - je to DB. Kedze nemame moznost zalozit inu nehnutelnost, hladali sme riesenia, a ako sme sa s majitelkou rozpravali, ze ako by sme vyrieslili problem financovania, kedze chceme byt na uver. Tak sme s nou rozmyslali nad moznostou, ze by ten byt prepisala na nas, s tym ze mi by sme nasledne odkupili byt do OV a potom by sme na ten byt zobrali hypoteku a nasledne vyplatili majitelku.. toto vsetko by sme zmluvne zabezpecili. Je tu nejaka moznost, aby sme si zobrali HU na byt, ktory je uz zmluvne v nasom vlastnictve? Aky by bol vlastne ucel hypoteky? Dakujeme za rady..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petereak je offline (nepripojený) petereak

    petereak
    spravte to opačne, nech tá pani byt odkúpi a vám ho následne predá a vy budete riadne čerpať hypotéku na kúpu bytu od nej
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    v.durcinkova hej nad tym sme tiez rozmylali ale ona by potom musela platit dan z nehnutelnosti, pretoze by ho nemala v OV viac ako 5 rokov
    petereak Oslobodeny je prijem z prevodu clenskych prav v druzstve...a nasledne sa zriadi zalozne pravo ku dnu nadobudnutia vlastnictva bytu
    v.durcinkova mohli by ste tuto moznost vysvetlit aj pre laika ako som ja?
    petereak uzatvorite odplatnu zmluvu o prevode clenskych prav, banka na zaklade prevodu prav vyplati kupnu cenu predavajucej a nasledne po Vašom odkupeni bytu zriadi banka zalozne pravo k bytu;
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Upozorňujem, že družstevný byt nie je jej majetkom - je majetkom bytového družstva, teda ho nemôže na vás prepísať. Môže jedine prepísať členské práva - stali by ste sa členmi BD, no ona už nie a musela by byt opustiť.

    Teda môže jedine ona požiadať o prevod DB do osobného vlastníctva a až potom môže s nim nakladať, ako so svojim majetkom.

    Beriete HÚ na niečo - čo ste si "zmluvne" zabezpečili ako svoje budúce vlastníctvo - no aj táto zmluva je neplatná - ako môžete uzavrieť zmluvu na byt, čo jej nepatrí? Takže sa mi zdá, že by ste brali HÚ na základe neplatnej zmluvy - to nemdobre dopadne!!!
    v.durcinkova zatial len teoretizujeme, nic nepodpisujeme
    cize teoreticky taka moznost, ze na nas prepise clenske prava, my nasledne odkupimee byt do OV, zoberieme na byt HU a vyplatime ju, existuje? Asi hej, len sa to neda zmluvne dohodnut..

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Neterorizujte, pardon, teda neteorizujte. Teória je taká, že radšej kočku, ktorú poznám. Nie vo vreci, mačku! Mohol by mať s toho človek, naháňačku, a aj hnačku ...

    Pozri sa po inom byte, alebo po inom kocúrovi ...

    Ale, kdesi treba začať ...

    kupa druzstevneho bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.