Zavrieť

Porady

Ako jednoducho odstúpiť zo spoločnosti - spoločník

Zdravím, chcel by som sa spýtať, ako jednoducho môže spoločník odstúpiť zo spoločnosti ktorá má 2 spoločníkov, žiadne dlhy, problémy, taktiež spoločník nechce svoj podieľ predať, len chce jednoducho odísť. Potreboval by som presný postup, prípadne nejaké vzory dokumentov. Ďakujem za odpovede.
KEJKA Konateľ nie si? len spoločník?
marjankaj Kejka zrejme nevie rozdiel medzi konateľom a spoločníkom. Inak by takúto otázku nezadal.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

    Moja SRO
    spoločník nemôže zo spoločnosti len tak "odstúpiť"....musí svoj obchodný podiel previesť na inú osobu, čím prestáva byť spoločníkom spoločnosti

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak nie sú problémy, dohodni sa s druhým spoločníkom a spíšte zmluvu o prevode obchodného podielu. nemusí byť vo výške nominálu, môže byť aj nižšia. SRO s tým nemá nič, vy sa dohodnete a vyrovnáte medzi sebou, t.j. bud ti peniaze dá, alebo nedá, je to vaša vec.
    Následne treba VZ a uznesenie o zmene štruktúry, dodatok k SZ, resp. úplné znenie a všetko podať na zápis zmien do OR.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Keď nechceš predať svoj podiel, tak ho teda daruj. Druhý spoločník sa asi poteší.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Ak si spoločníkom aspoň 50%-tným, budete obaja potrebovať súhlas správcu dane k prevodu OP, či už bude odplatný alebo bezodplatný.
    marjankaj Podľa akého ustanovenia?

    Ako jednoducho odstúpiť zo spoločnosti - spoločník

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.