Zavrieť

Porady

žívotné minimum

Som ZŤP ,mám invalidný dôch. cca 3OO Eur. Keď zaplatím výžívné na deti, prenajom za byvanie, stravu a nevyhnutné potreby na hygienu, ostane mi okolo 70 Eur. Spadám do kategirie- život. minima? Či sa berie do úvahy pri posudzovaní životného minima vyška inval. dôchodku ,ktorý dostanem, bez odpočítania nevyhnutných nákladov?Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    neviem - ako myslíš "kategóriu život. minima"
    Ak myslíš na dávku v hmotnej núdzi - pozri tu ako sa počíta a ako sa príjem posudzuje http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=225
    zákl dávka pre jednotlivca je 60,50 (môžu byť aj ďalšie..) - pri takom príjme skôr nie ? ve´d prepočítaj si presne podľa svojich údajov...

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    Zivotne minimum pre jednotlivca je 198,09€. A to nie ze ma zostat po odcitani vsetkych nakladov. Takze tych 300€ je viac, ako je zivotne minimum.
    Davka v hmotnej nudzi pre jednotlivca je 60,50 + 2€ prispevok na zdravotnu starostlivost + prispevok na byvanie 55,80€ co je dokopy 118,30€ !!!
    http://www.upsvar.sk/buxus/docs//SSVaR/OPHN/davky.pdf
    Musis si uvedomit, ze nezijeme v Rakusku, kde je priemerny plat asi 2800€ !

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Za príjem sa považuje 75 % sumy inv.dôchodku (bez ohladu na výšku výdavkov). Tvoj započítatelný príjem je vyšší ako dávka v hmotnej núdzi, preto ti žiadny nárok na doplatenie nevznikne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.