Zavrieť

Porady

Čím sa dá rozpustiť vyzrážaný vápnik v črevách?

Po konzumácii väčších dávok mangoldu (bez citronu, alebo čerstvej papriky) mám pocit bolestivého tlaku v podbrušku. Gynekolog, chirurg aj urolog mi povedali, že u nich problém nemám. Na kolonoskopii som zatiaľ nebola, snažím sa o adstánenie problémov stravou, alebo nejakými čajmi.
Ten mangold som už asi 2 týždne nejedla, ale ten tlak v podbrušku mám stále. A ešte mám aj veľkú plynatosť, čo som predtým nemala. Preto som myslela nejaké prečistenie čriev prirodzenou formou. Len neviem čím. Reflux určite nemám.
Naposledy upravil Fanny62 : 28.08.13 at 13:54
6 komentárov     zbaliť
Ekonomka-SR a to mas take problemy len u toho mangoldu? niekto ma probem so stravenim surovej stravy...........treba hlavne dobre prezuvat.
avalik a internista co na to? kolonoskopiu ti robili?
meha Zrejme to bude zapričínené len vyššou konzumáciou Mangoldu. Mangold je spravidla bohatší na kyselinu šťavelovú než špenát. Kyselina vytvára s vápnikom v črevách nerozpustné zlúčeniny a v prípade nadmernej konzumácie mangoldu zabraňuje telu v zúžitkovaniu tohto minerálu dôležitého pre kosti. Ideálna porcia mangoldu na osobu je 150-200g.
meha Skús aj gastroenterologické vyšetrenie-či náhodou nejde o reflux
avalik meha, reflux je vracanie potravy zo zaludka do pazeraka ... zadavatelka pise o bolestiach v podbrusku
meha Reflux som spomenula len preto,že v ojedinelých prípadoch zvyknú ľudia mať aj tento netypický príznak.V každom prípade môže to byť čokoľvek,môže ísť aj o podráždenie čriev a vyšetrenie gastroenterológom len pomôže.Odbery sú namieste aj keď podľa mňa ich mala robené.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    urcite sa daj vysetrit internistom - gastroenterologom, odbery krvi, USG ... nemusi ist hned o kolonoskopicke vysetrenie - oddalovanim vysetrenia pitim cajickami a amaterskym cistenim criev si mozes skor uskodit

    Čím sa dá rozpustiť vyzrážaný vápnik v črevách?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.