Zavrieť

Porady

FO nepodnikateľ a príjem za sprostredkovanie z ČR

FO nepodnikateľ, celý rok zamestnaný, poberal príjmy zo závislej činnosti. V ČR uzavrel zmluvu o sprostredkovaní obchodu, za ktorú dostal na svoj účet určitý obnos peňazí.
Musí si podať daňové priznanie, v ktorom uvedie aj príjem za sprostredkovanie obchodu z ČR?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Riadok 8 v oddiely VI. je pre sprostredkovateľov poistenia a zaistenia. Ja by som tento príjem uviedla v riadku 1 VIII.oddiel ako príležitostný príjem.
    Vzhľadom na moju profesionálnu deformáciu vo vzťahu k príjmom zo zahraničia, ma napadajú iné veci? Bola mu z tohto príjmu v ČR zrazená daň ?

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Johanka
    Riadok 8 v oddiely VI. je pre sprostredkovateľov poistenia a zaistenia. Ja by som tento príjem uviedla v riadku 1 VIII.oddiel ako príležitostný príjem.
    Vzhľadom na moju profesionálnu deformáciu vo vzťahu k príjmom zo zahraničia, ma napadajú iné veci? Bola mu z tohto príjmu v ČR zrazená daň ?
    Zrejme daň zrazená nebola. V zmluve o sprostredkovaní bola dohodnutá čiastka a tá aj bola vyplatená.
    Keď to dám do VIII. odielu, tak nemôžem uplatniť paušálne výdavky. Teda ak môžem uplatniť paušál.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Tu nič iné nevymyslíš. Asi ide o to, že daňovník je zrazu prekvapený, že treba z príjmu platiť daň, že?

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Johanka
    Tu nič iné nevymyslíš. Asi ide o to, že daňovník je zrazu prekvapený, že treba z príjmu platiť daň, že?
    Ale nie je prekvapený, ide len o to, kam to v DP B uviesť

    FO nepodnikateľ a príjem za sprostredkovanie z ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.