Zavrieť

Porady

Odhláška zo sociálnej poisťovne

Dobrý deň zamestnancovi končí pracovný pomer 31.08. Zo sociálnej poisťovne ho musím odhlásiť tento deň, keď je to sobota? Môžem odhlásiť až 02.09? A zo zdravotnej dokedy? S týmto zamestnancov plánujeme pracovný pomer ešte v novembri. Platí podľa zákonníka práce, že prac.pomer na dobu určitú možno predĺžiť alebo opätovne dohodnúť v rámci dvoch rokov najviac dvakrát?
tento rok robil od 02.05. do 31.08.- na dobu určitú
ešte bude od 01.11.- 30.11.-prac.pomer doba určitá. Je to v poriadku?
Vopred ďakujem
Naposledy upravil katkadss : 28.08.13 at 11:13
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Odlásiš ho dátumom skončenia PP teda 31.8. PP mu budete môcť predlžiť. Platí, že v rámci dvoch rokov 2x.
    katkadss Ďakujem

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    § 231
    (1) Zamestnávateľ je povinný
    b) prihlásiť do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia

    1. zamestnanca podľa § 4 ods. 1 na nemocenské poistenie, na dôchodkové poistenie a na poistenie v nezamestnanosti a zamestnanca podľa § 4 ods. 2, okrem zamestnanca v právnom vzťahu na základe ním určenej dohody o brigádnickej práci študentov podľa § 227a, na dôchodkové poistenie pred vznikom týchto poistení, najneskôr pred začatím výkonu činnosti zamestnanca, odhlásiť zamestnanca najneskôr v deň nasledujúci po zániku týchto poistení okrem zániku povinného nemocenského poistenia a povinného poistenia v nezamestnanosti podľa § 20 ods. 3, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak poistný vzťah podľa § 20 nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch uvedených v § 232 ods. 2 písm. a) až c),

    (3) Lehota na splnenie povinnosti podľa odseku 1 písm. a), c) až f), h) až j), m) a n) je zachovaná aj vtedy, ak sa tlačivo v ustanovenej lehote odovzdalo na prepravu poštou alebo odoslalo faxom alebo elektronickou poštou. Lehota na splnenie povinnosti podľa odseku 1 písm. b) je zachovaná aj vtedy, ak sa tlačivo v ustanovenej lehote odoslalo faxom alebo elektronickou poštou alebo ak bola informácia podľa odseku 1 písm. b) odoslaná prostredníctvom krátkej textovej správy (SMS).

    § 29
    Počítanie lehôt v sociálnom poistení

    (1) Na počítanie lehôt v sociálnom poistení sa vzťahuje osobitný predpis,48) ak tento zákon neustanovuje inak.

    (2) Ak posledný deň lehoty ustanovenej v konaní vo veciach sociálneho poistenia podľa tretej časti pripadne na sobotu a na deň pracovného pokoja, je posledný deň lehoty najbližší nasledujúci pracovný deň. Lehota je zachovaná, ak sa v posledný deň lehoty urobí úkon na príslušnom orgáne vykonávajúcom sociálne poistenie alebo ak sa podanie odovzdá na prepravu poštou, alebo odošle elektronickou poštou.
    Naposledy upravil avalik : 28.08.13 at 11:13
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    katkadss Dátum zániku poistenia mi je jasný 31.08. Dátum vyplnenia formulára musí byť najneskôr 01.09., ale keďže je to nedeľa môže byť aj 02.09. /pýtam sa to preto, lebo ja odhlasujem zamestnancov a v tomto období mám dovolenku, tak či si to mám zobrať domov a odhlásiť ju cez víkend, aby neboli problémy/. Všetkým ďakujem za rýchle odpovede.
    vieraaaa Ja odhlasujem aj popredu, lebo keď je niekto do 31.12. a my máme dovolenku od 21.12., tak nejdem do práce kvôli tomu na silvestra, ale odhlásim pracovníka môj posledný pracovný deň a ešte sa mi nestalo, že by mi to niekto reklamoval. Podľa mňa môžeš poslať odhlášku - RL aj HO dnes alebo v piatok.
    kn-alka "Dátum zániku poistenia mi je jasný 31.08. Dátum vyplnenia formulára musí byť najneskôr 01.09., ale keďže je to nedeľa môže byť aj 02.09. /pýtam sa to preto, lebo ja odhlasujem zamestnancov a v tomto období mám dovolenku, tak či si to mám zobrať domov a odhlásiť ju cez víkend, aby neboli problémy/. Všetkým ďakujem za rýchle odpovede."

    Poslať to môžeš kedykoľvek, najNESKôR toho 01.09. a 08.09. ...... ak ste si 100%-ne istý, že prac.pomer končí 31.08.2013, môžeš odhlášky poslať aj dnes.
    Ja osobne vypisujem a posielam odhlášky ten deň, keď vypisujem dohodu o ukončení prac.pomeru - väčšinou je to 2-3 dni pred skončením pomeru.
    VERONIKA6 Tiež odhlasujem ako vieraaaa a je to v poriadku.
    alveryst radšej skôr, ako meškať, tiež odhlašám pred ukončením a ešte sa mi nestalo, aby bol problém - Jana
    katkadss Ďakujem všetkým za odpovede.
      zbaliť

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    1.
    Koniec pracovného pomeru 31.08.2013, odhlášky do SP aj ZP takisto 31.08.2013 - nezáleží na tom, že je sobota.

    2.
    Zákonník práce
    § 48
    Pracovný pomer na určitú dobu


    (2) Pracovný pomer na určitú dobu možno dohodnúť najdlhšie na tri roky. Pracovný pomer na určitú dobu možno predĺžiť alebo opätovne dohodnúť v rámci troch rokov najviac trikrát.
    (2) Pracovný pomer na určitú dobu možno dohodnúť najdlhšie na dva roky. Pracovný pomer na určitú dobu možno predĺžiť alebo opätovne dohodnúť v rámci dvoch rokov najviac dvakrát.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 opravím kn-alku....
    do SP najneskôr 01092013
    do ZP do 8. dní
    kn-alka do týchto dátumov treba poslať odhlášku s dátumom ukončenia poistenie 31.08.2013 !!!
    Mila123 áno
      zbaliť

    Odhláška zo sociálnej poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.