Zavrieť

Porady

Odhláška zo sociálnej poisťovne

Prosím o radu, vypĺňam odhlášku zo SP. PP skončil dňa 30.9.2008. Dátum zániku poistenia mám dať 30.9. alebo až 1.10.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    miselko Pozri príspevok
    Dobry den kde najdem formular na odhlasenie sa zo socialnej poistovne ako szco. Dakujem
    www.socpoist.sk - Formuláre, Registračný list fyzickej osoby. Zaškrtneš odhláška, a szčo...

    Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

    Eva99
    Prosím Vás, pri odhláške platí 8-dňová lehota? Kľudne môžem zajtra (3.10.2008) odhlásiť zamestnanca k 30.09.2008 ak je výpoveď podpísaná k tomuto dátumu?

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Eva99 Pozri príspevok
    Prosím Vás, pri odhláške platí 8-dňová lehota? Kľudne môžem zajtra (3.10.2008) odhlásiť zamestnanca k 30.09.2008 ak je výpoveď podpísaná k tomuto dátumu?
    Zo sociálnej poisťovne ho musíte odhlásiť najenskôr deň po skončení PP. Vo Vašom prípade 1.10.08

    Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

    Eva99
    JankaO Pozri príspevok
    Zo sociálnej poisťovne ho musíte odhlásiť najenskôr deň po skončení PP. Vo Vašom prípade 1.10.08
    A ak som to nestihla? Teraz mi oznámili, že zamestnanec dostal k 30.09.2008 výpoveď. A dnes je už 2.10.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Eva99 Pozri príspevok
    A ak som to nestihla? Teraz mi oznámili, že zamestnanec dostal k 30.09.2008 výpoveď. A dnes je už 2.10.
    Tak ho odhlásiť čím skôr.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Eva99 Pozri príspevok
    A ak som to nestihla? Teraz mi oznámili, že zamestnanec dostal k 30.09.2008 výpoveď. A dnes je už 2.10.
    Tak pošlite ju 2.10.08. Soc. poisťovňa môže za nesplnenie si registr. povinnosti uložiť pokutu za každý deň omeškania...

    Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

    Eva99
    katka50 Pozri príspevok
    Tak ho odhlásiť čím skôr.
    No to áno, ale hrozí potom nejaká ponuka? Zamestnanec je z rodiny, možno by bol ochotný prepísať výpoveď... Teda v prípade ak by to znamenalo nejakú katastrofu...

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Eva99 Pozri príspevok
    No to áno, ale hrozí potom nejaká ponuka? Zamestnanec je z rodiny, možno by bol ochotný prepísať výpoveď... Teda v prípade ak by to znamenalo nejakú katastrofu...
    Tak prečo potom neskončil PP dohodou napr. k 2.10.08?? PP výpoveďou končí uplynutím výpovednej lehoty 2 alebo 3 mesiace. Čo by sa na tom malo dať "opraviť"?

    Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

    Eva99
    JankaO Pozri príspevok
    Tak prečo potom neskončil PP dohodou napr. k 2.10.08?? PP výpoveďou končí uplynutím výpovednej lehoty 2 alebo 3 mesiace. Čo by sa na tom malo dať "opraviť"?
    Ja som sa zle vyjadrila, ide o skončenie pracovného pomeru dohodou. Nazvala som to výpoveďou lebo som tomu neprikladala význam, keďže ma najmä zaujíma odhláška zo soc. poisťovne. Prepáč...

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Eva99 Pozri príspevok
    Ja som sa zle vyjadrila, ide o skončenie pracovného pomeru dohodou. Nazvala som to výpoveďou lebo som tomu neprikladala význam, keďže ma najmä zaujíma odhláška zo soc. poisťovne. Prepáč...
    O možných sankciách som písala v prísp. 8
    Výška je tu:
    http://www.socpoist.sk/aktuality-ukl...ik-pokut/6014c

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.