Zavrieť

Porady

Kam s ojazdenými pneumatikami ?

Dobrý deň,
pri prataní v starom dome som nasiel 10 ks pneumatik, ktorých sa chcem zbaviť. Vyhodiť niekte k potoku nechcem, v pneuservise mi povedali, že ak zoberu 1 pneumatiku sa platí 10 eur, co je podla mna uplne hluposť aby som platil 100 eur zato, že sa toho zbavím.

Možete mi poradiť, že čo s nimi spraviť ? Ako sa ich zbaviť ?
Mila123 a zberný dvor ti ich nevezme?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Je viacero možností :

    - ak nevezme jeden pneuservis , vezme druhý
    - existujú aj zberné dvory ( vo väčších mestách ) , kde môžeš všetko možné dovliesť a chcú len OP kvôli nejakej evidencii ...aspoň v KE to tak funguje
    - môžeš byť aj za toho oného ...dôjdeš mimo pracovných hodín a položíš im to pred rovno bránu....

    Ale inak je prax poväčšinou taká , že ak prídeš s novými pneu a dáš si ich vymeniť v danom servise , tak tento je v podstate povinný ich prevziať a to zadarmo .
    Lenže 10 kusov je 10 ....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    charles91 skúsal som viacero pneuservisov, a vsade si učtuju poplatok, a povinný nepovinný, aj pri výmene staré za nové poplatok učtuje. resp. že ich vobec neberú... (Skusenosti kamaratov, ktorí si aj osuchane gumy museli brať)

    Zberne suroviny mi povedali, že beru len železo a papier. Ziadne pneumatiky...
    arizona Zberne suroviny veci vykupuju.Ale takmer kazda obec, ci emsto ma svoj zberny dvor, kde ludia vyvazaju odpad "vacsich rozmerov" a pod.Mesta to zriaduju,aby sa nerobili cierne skladky. Informuj sa na obecnom urade,kde ma vase mesto takyto zberny dvor
    buchač chááárli .....
    Ja som vravel o ZBERNÝCH DVOROCH a nie o ZBERNÝCH SUROVINÁCH ...

    Tie DVORY sú v podstate povinné zo zákona vziať .
    Tie SUROVINY tie rôzne vykupujú , čiže za dovozenný materiál dostaneš peniaze ...

    Veľký to rozdiel ....
      zbaliť

    Kam s ojazdenými pneumatikami ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.