Zavrieť

Porady

Skončenie PP - zamestnanec sa nezdržiava v SR

Mala by som takúto otázku: Máme zamestnanca, ktorý je papierovo vedený v našej spoločnosti - mal nejaké podlžnosti, tak ho šéf nechcel prepustiť. Ale reálne u nás už nepracuje asi 3 mesiace. Kedže podlžnosti voči šéfovi si už vyrovnal, chceme mu dať výpoveď dohodou k 31.08.2013. On sa ale už nezdržiava na SR, takže mi to nemá ako podpísať. Ak mu to pošlem domov na adresu, do vlastných rúk a nepreberie to, vráti sa mi to, bude sa to považovať za doručené? Ak áno kedy ho odhlásim ? môžem hneť v pondelok 02.09.2013, alebo až keď sa mi vráti doručenka, alebo celá obálka nedoručená? Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Výpoveď dohodou, takto skončiť PP nemôžete, ZP takýto spôsob nepripúšťa. Buď výpoveď, alebo dohoda. Tento termín sa tu riešil už viackrát. Takže jednoznačne dať výpoveď. Ak ale už tri mesiace nepracuje, mali ste to riešiť pred tými troma mesiacmi. Doteraz ste mu čo vykazovali? A?
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ninka24 Ono kvôli vzťahom z minulosti to teda bude dohoda o ukončení PP.Ukončiť PP šéf nechcel, dokiaľ zamestnanec nevyrovná podlžnosti, bola dosť veľká suma a zatiaľ to nechcel riešiť súdom. Takže bol u nás naďalej riadne zamestnaný - na kratší pracovný čas, mal riadne vykázanú mzdu.
    Tweety A to ste mu ju vyplatili aj keď nepracoval? Zaujímavý postup.
    Tweety Dohoda zrejme nebude možná, kedže ju nemá kto podpísať.
    ninka24 On mal "vyplatené" na niekoľko rokov dopredu... Takže len výpoveď?
    Tweety A teda čo ste urobili s jeho výplatou? Ano, výpoveď, alebo okamžité skončenie PP za porušenie PD, ale to zrejme neprichádza do úvahy,či?
    ninka24 nie, skončenie za PD určite nie.Jeho mzda bola - vysporiadaná, bolo to zohľadnené pri uznaní a vysporiadní jeho dlhu.
    Tweety Tak potom len výpoveď.
    ninka24 OK, takže mu dám výpoveď. Len neviem čo s tým doručovaním a odhlásením zo SP?
    Tweety Výpoveď končí skončením VD, až vtedy je možné PP ukončiť. Teda aj týmto dátumom odhlásiť z poistení.
    ninka24 Ďakujem za odpoveď
      zbaliť

    Skončenie PP - zamestnanec sa nezdržiava v SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.