Zavrieť

Porady

Platí dôchodca odvody do ZP, SC a daň, ak je jediným spoločníkom v s.r.o. a okrem toho má aj živnosť?

Dobrý deň, poprosila by som Vás o radu. Môj otec je dôchodca a privyrába si na živnosť. Uvažujeme nad tým, že by sa stal spoločníkom (pravdepodobne jediným) v mojej s.r.očke. Zvýšili by sa mu tým odvody do ZP, SP a daň, kt. si platí ako živnostník? A v prípade, že by si živnosť zrušil, musel by odvádzať ako spoločník vo firme nejaké odvody? Ďakujem pekne
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Konatelom, alebo spoločníkom ? Bude mať vyplácanú pravidelnú odmenu ? (jediným spoločníkom v tvojej s.r.o určite byť nemôže)
nely001 Mal by byť spoločníkom a ja konateľom, prípadne by bol aj spoločníkom aj konateľom, ak by to bolo nutné. Odmenu by asi nemal. Jediným spoločníkom nemôže byť kvôli tomu, že má aj živnosť? Ďakujem pekne za odpoveď
marjankaj Tušíš vôbec ako sa zakladá eseročka?
Dáša_ len pozor, ak by sa niečo prihodilo, tak by do dedičstva vstupoval aj podiel v sro - a to nemusí byť vždy jednoduché s ohľadom na ostatných dedičov. Hovorím o prípade, keď by bol spoločníkom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak bude jedinym spolocnikom "v tvojej" sro, tak to uz nebude tvoja sro ale jeho - a aby mohol robit to co doteraz, sro musi mat rovnaku zivnost

    ak ukonci zivnost:
    - ak bude len spolocnik neodvadza nic, len v pripade vyplatenia podielu na zisku plati odvod do ZP
    - ak bude konatel bez naroku na odmenu - tak, isto neodvadza nic
    - ak bude ako konatel s narokom na odmenu, pripadne zamestnanec sro - plati odvody a preddavky na dan
    nely001 Dakujem

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Stal by sa "jediným" spoločníkom v "tvojej" eseročke? To by bol akože gigolo?
    marjankaj A kto je teraz spoločníkom v tvojej eseročke, keď si taká múdra?

    Platí dôchodca odvody do ZP, SC a daň, ak je jediným spoločníkom v s.r.o. a okrem toho má aj živnosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.