Zavrieť

Porady

Škoda na zhotovenom diele - vystaviť faktúru dodávateľovi, ktorý je za škodu zodpovedný?

Sro (môj klient) zhotovila stavbu, ktorej veľkú časť zabezpečovala subdodávateľským spôsobom.
Od klienta som účtovala faktúry za materiál a stavebné práce od subdodávateľov, pričom zo všetkého som uplatňovala na odpočítanie DPH. Teraz po ukončení diela mi doniesol klient list pre jedného subdodávateľa, že mu mám vystaviť faktúru, v ktorej môj klient požaduje:
1. náhradu škody za rozbité sklá a teda nákup nových skiel a s tým spojenú dopravu skiel na stavbu, ďalej nákup materiálu a prenájom lešenia za opravu chýb po subdodávateľovi.
2. ešte môj klient požaduje od subdodávateľa penalizácia (ktorú od môjho klienta požaduje odberateľ za neodovzdanie bezchybného diela).

O tom že na stavbe teda boli nejaké škody som vôbec nebola od klienta informovaná.

Môžem na toto vystaviť faktúru?
Má byť faktúra s DPH? aspoň na sumy náhrady škôd? /keďže som ich s dodávateľských faktúr uplatnila na odpočítanie/.
Penalizáciu mám fakturovať bez DPH?

A ešte pre kontrolu účtovanie:
náhrada škody za materiál, služby 311/648 + 343
penalizácia 311/644

ďakujem za skorú odpoveď.
Poradí niekto? Prosííím
Naposledy upravil SSAndrea : 04.09.13 at 06:25
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Škoda na zhotovenom diele - vystaviť faktúru dodávateľovi, ktorý je za škodu zodpovedný?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.