Zavrieť

Porady

co v pripade, ak zamestnavatel neprevezme oznam o navrate do zamestnania po skonceni rodicovskej dovolenky?

dobry den, zamestnankyna bola 3 roky doma (MD + RD). Teraz, po skonceni RD sa chce vratit do povodneho zamestnania, avsak predajna v ktorej pracovala je zrusena. Firma vsak podla OR je nadalej aktivna. Preto na sidlo firmy poslala doporucenou postou oznam o navrate do zamestnania po RD. List sa jej vsak vratil s tym, ze nebol prevzaty v odbernej lehote. Ako postupovat dalej? Je mi jasne, ze sa chce vyhnut plateniu odstupneho a preplatenia riadnej zostatkovej dovolenky, ale nemam ziadny papier /zapoctovy list, ukoncenie PP/ na zaklade ktoreho by som sa isla prihlasit na UP. Mam ho zhanat niekde u neho doma, aby mi odpovedal, ze mi nemoze umoznit nastup do zamestnania, nakolko sa pracovna pozicia zrusila?
Naposledy upravil blender : 03.09.13 at 08:16
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Oznámenie sa týmto považuje za doručené. Zamestnankyňa má právo vrátiť sa naspäť do práce. Veď PP j skončený nebol.

    blender (Dnes 12:09) a kde ma nastupit? do sidla firmy? to je rodinny dom.
    VeĎ je nejaký zástupca firmy nie? S tým to treba riešiť.
    Naposledy upravil Tweety : 03.09.13 at 09:18
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    blender a kde ma nastupit? do sidla firmy? to je rodinny dom...
    blender ten sa zatajuje a neprebera ziadnu postu. hore som pisala, ze sa chce vyhnut pripadnemu odstupnemu a preplateniu dovolenky.
    Tweety Veď aj tak potrebuješ doklady potrebné k prípadnému skončeniu PP. Tak ho oznam IP.
    veronikasad Ide o fyzickú alebo právnickú osobu ?
    Tweety píše OR, takže PO.
    blender ano je to PO zastupovana s konatelom vo vsetkych pravnych ukonoch samostatne. Vidim to tak, ze nachystame vsetky papiere na vystup sami, vypoved v jeho mene z organizacnych dovodov § 63 ods.1 písm. a) ZP a budeme ho nahanat po meste a unho doma.
      zbaliť

    co v pripade, ak zamestnavatel neprevezme oznam o navrate do zamestnania po skonceni rodicovskej dovolenky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.