Zavrieť

Porady

Musím ku koncu mesiaca dohodára - ktorý vykonáva dohodu o pracovnej činnosti zo ZP odhlásiť a spätne prihlásiť?

Vo firme máme absolventa.Je zamestnaný aj na dohodu o pracovnej činnosti.Pracuje 10 hodín týždenne. Má dohodnutú aj dobu trvania dohody( 01.08.2013 - 20.12.2013). Mám ho však vždy ku koncu mesiaca zo ZP odhlásiť a hneď spätne prihlásiť? - Alebo ho mám nechať prihláseného pod kódom: 2D a odhlásiť, až keď s ním dohodu ukončíme?
Naposledy upravil fzossakova : 04.09.13 at 06:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    AdrianaDk Ahoj prosím ťa, odhlásenie až po skončení dohody sa týka iba do SP nie? Do ZP sa prihlasujú a odhlasujú reálne dni, ktoré odpracoval??? Len si to chcem upresniť či tomu dobre rozumiem, ak nie nechám si poradiť od skúsenejších...ďakujem

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    AdrianaDk (Dnes 13:55) Ahoj prosím ťa, odhlásenie až po skončení dohody sa týka iba do SP nie? Do ZP sa prihlasujú a odhlasujú reálne dni, ktoré odpracoval??? Len si to chcem upresniť či tomu dobre rozumiem, ak nie nechám si poradiť od skúsenejších...ďakujem

    Ak tvoj dohodár pracuje denne 2 hodiny, t.j. týždenne 10 hod., tak ho po skončení dohody odhlásiš zo SP aj zo ZP. Ale ak dohodár nepracuje pravidelne každý deň, len v určité dni, tak v tom prípade ho prihlásite a zároveň odhlásite na reálne odpracované dni. Termín prihlášok a odhlášok je za august do konca septembra.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jeniffer Ak sa môžem opýtať k tejto téme...ak aj nepracuje dohodár každý deň je problém ak mu nechám dobu poistenia kalendárnych dní za plný mesiac? Odhlásim iba na konci dohody , nebudem každý mesiac hlásiť jednotlivé dni..môže sa to vykazovať aj takto?
    veronikasad Pýtaš sa na ZP alebo SP ?
    Jeniffer pýtam sa na ZP..je to problem ak aj robi iba niektore dni ale ja ho necham prihláseného za celý mesiac?
    miska31 Prosím Vás, máme dohodu od 8.11 do - doba neurčitá. V SP som ho nahlásila od 8.11 a odhlásim až keď skončí - nič iné nerobím v SO. V 11/2013 odpracoval 2 dni - na tieto dva dni som ho nahlásila na ZP - začiatok,koniec. Aj v 12/2013 ho prihlásim na dni ktoré odpracuje. V mesačnom výkaze na ZP bude počet dní 2 a v SP počet dní 23 (alebo 2 dni)? Dakujem.
    mondes Keďže je prihlásený na celý mesiac, tak tam určite nebudú len 2 dni. :-)
      zbaliť

    Musím ku koncu mesiaca dohodára - ktorý vykonáva dohodu o pracovnej činnosti zo ZP odhlásiť a spätne prihlásiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.