Zavrieť

Porady

Urad práce a zmena priezviska a bydliska

Zamestnankyňa na dohodu sa vydala a presťahovala. Občiansky mi doniesla po mesiaci. Do SP nahlásim zmenu to mi cez RL, ale mám problém v tom, že na Urade práce jej povedali, že pôvodná dohoda o pracovnej činnosti s ňou platná nie je a musíme jej urobiť novú. To však nechcem, pretože to zajedno nemá logiku, za druhé je to po termíne, tak sa obávam. Nestačí dodatok? Je nutné to vôbec riešiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    akoze to uz je chore, takze podla ich logiky ak sa vydam a zmenim meno tak moje maturitne vysvedcenie je neplatne?

    pracovnicky UPSVaR nie su kompetentne sa vyjadrovat k platnosti pracovnych zmluv - nech robia to co maju podla zakona

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    je jedno, či je zamestnanec na dohodu alebo na riadny pracovný pomer...alebo, či ten človek má uzavretú akúkoľvek inú dohodu s kýmkoľvek (nájomná zmluva, zmluva o výkone správy, zmluva o vedení účtu v banke, zmluva o akomkoľvek úvere....)....žiadne zmluvné podmienky sa nemenia, nemenia sa ani zmluvné strany - zmena názvu, mena, adresy, jednej zo zmluvných strán nie je dôvodom na uzavretie novej zmluvy....
    horka Ďakujem za radu, aj mňa to zarazilo, ale nie som vševed, tak sa radšej pýtam.

    Urad práce a zmena priezviska a bydliska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.