Zavrieť

Porady

Blocek zaplateny stravnymi listkami

Dobry den, prosim poradit, mozem preplatit zamestnancovi blocek (nakup z potravin - drobny nakup, cistiace potreby, kava a pod.) ktory je zaplateny stravnymi listkami? Stravne listky ale nie su dokonca ani jeho, stravne listky nedostava. Mozem si uplatnit dph z takehoto blocku? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Teba v podstate nemusi zaujimat, ako to zamestnanec platil, ak je to naklad firmy, ma zamestnanec narok na vratenie vlastnych prostriedkov, ktore za nakup dal.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Leske, Stefan2005, kremienok76, Dav, kn-alka, EPk
    6

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    za stravné lístky nie je možné kupovať nič iné ako potraviny a nealko, čiže skôr nie.
    ivka70 Mohlo ist o iny typ listkov, za ktore sa daju nakuit aj veci z drogerie ..... ale aj tak to nie je podstatne v tomto pripade .... to malo zaujimat obchod, kde dotycny platil.

    kremienok76 je offline (nepripojený) kremienok76

    kremienok76
    bez problémov mu to môžeš preplatiť, pracovník to napr. mohol platiť aj kartou k jeho BU, ty si to predsa dávaš do nákladov alebo do repre a preplácaš zo svojej pokladne
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    promont maja ... ak kupuje zamestnávateľ stravné lístky, podpisuje zmluvu, v ktorej má byť o. i. uvedená skutočnosť, že takéto stravné poukážky, lístky a pod. použije na nákup jedného teplého jedla a nápoja a to celé ešte v intenciách tzv. Zásad zdravého stravovania ... ak teda uznáš takýto nákup hradený stravným lístkom zamestnanca, zamestnávateľ by mal prehodnotiť spotrebu tohto stravného lístka zamestnancom ...
    Stefan2005 ... treba čítať zadanie - daný zamestnanec stravné lístky ani nedostáva ... nie je čo prehodnocovať !
    kremienok76 píše, že to ani neboli jeho stravné lístky, takže ja ako zamestnávetľ nemám čo prehodnocovať.... on mi doniesol bloček uhadený ceninou, a ja mu za to preplatím hotovosť...
    Janiela prikláňam sa k Stefanovi2005
      zbaliť

    Blocek zaplateny stravnymi listkami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.