Zavrieť

Porady

Zápočet?

Ako by ste vyriešili toto: Pracujem vo firme A s.r.o., lenže majiteľ tejto firmy má aj firmu B s.r.o. Firma A vystavila faktúru odberateľovi na sumu 2500€, lenže táto suma obsahuje aj sumu 800€, ktorá je evidovaná vo firme B ako pohľadávka voči tomuto odberateľovi. Čiže, odberateľ zaplatil celú sumu faktúry na náš účet. Ako to teraz vyriešiť??Zápočtom medzi firmou A a B?(to sa podľa mňa nedá). Alebo zmluva o prevzatí dlhu??Fakt neviem, skúste mi prosím poradiť. Ďakujem
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Píšeš o sume faktúry, alebo úhrady - čiastka 2500€ ?
zuuzi Suma faktúry aj úhrady je 2500€.
mariapol Ako môže firma A vystaviť fa. odberateľovi v rátane svojho záväzku voči firme B? Podľa mňa došlo k dodaniu tovaru, služby a pod......od firmy A firme B. Hodnota tovaru aj s DPH dodávka od firmy A bola na 2500,00 EUR. Firma B alebo aj vy ste mali zároveň vystaviť podklad na zápočet tých 800,- EUR. Tým pádom firma B mala zaplatiť 1700,00 EUR a 800,00 EUR by ste mali vysporiadané cez zápočet.
zuuzi Asi sa dobre nechápeme, ten odberateľ je tretia strana..Firmy A a B nemajú medzi sebou žiadne záväzky ani pohľadávky..,Firma B má pohľadávku voči tomu odberateľovi(tretí účastník).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    A co firma A fakturovala za tych 800 €? ved FA na 800 uz bola vystavena firmou B.

    opravit FA vo firme A pre firmu C na 1700, a tych 800 previest na ucet(do pokladne) firme B ako mylnu platbu - k uctovaniu pripojit ziadost fimy C o prevod na ucet(do pokladne) firmy A ako uhradu pohladavky c. xxx
    zuuzi Ďakujem za radu, skúsim to takto spraviť..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.