Zavrieť

Porady

Pozicka, uver, hypoteka...

Zdravim vsetkych. Strucne k mojej situacii:
- momentalne sa rozvadzam.
- byvam v starsom prenajatom dome, kde mam aj dielnu
- mam jednoosobovu sro-cku, mesacny obrat mam priemerne okolo 1000e, je to rozne.
Ten domcek si musim odkupit ak tu chcem ostat. Co by mi aj vyhovovalo zo sukromnych aj profesnych dovodov. Jedna sa o sumu cca 8.000eur.
A moja otazka znie ako a odkial by som mohol tieto financie ziskat. Banka v ktorej mam ucet odomna pozaduje rocny obrat 40-tis (keby som mal takyto obrat nepotrebujem pozicat). Dostal som rozne informacie ale som z nich uz taky zblbnuty ze vlastne nic neviem. Samozrejme rucit by som chcel nehnutelnostou a prilahlym pozemkom. Kvoli roznym dovodom to chcem na firmu nie na sukromnu osobu. Vie ma niekto spravne nasmerovat ako to riesit? Pomoct alebo poradit?
Naposledy upravil ivka70 : 04.10.16 at 09:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    naxmt je offline (nepripojený) naxmt

    Pomáham ľuďom orientovať sa v zložitom svete financií a ukazujem im cestu k finančnej nezávislosti. ...viac naxmt
    uz je asi neskoro odpovedat... ale ak by ste to chceli ako FO nepodnikatel bola by to jednoducha hypoteka pri 1osobovej SRO sa vypocita vas prijem ako 10% z obratu /12 . Ak to chcete riesit na sro bude treba kompletne danove priniest do banky nech Vam to prepocitaju pocitajte s tym ze to bude na vyssich urokoch ako hypo pre FO.

    Pozicka, uver, hypoteka...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.