Zavrieť

Porady

Je potrebné viesť knihu jázd u taxislužby?

Taxislužba má v OM 5 áut, je možné účtovať bločky PHL 80 % a tým pádom sa nemusí viesť kniha jázd? Len ma napadlo, či náhodou nemá taxislužba nejakú výnimku, keď má zabudované taxametre a v prípade daňovej kontroly, či to nebudú chcieť kontrolovať s km podľa knihy jázd.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Taxikár odvezie zákazníka a automaticky píše stav tachometra,a cenu prepravy. Takže zhabať knihu jázd od šoférov, lebo existuje. Iné je, či podnikateľ bude mať záujem dávať všetky bločky z PHM, kvôli tomu, že toľko PHM=toľko km=toľko tržieb. Zažila som taxislužbu, kde sa tankovalo po 5,- Eur, slovom päť eur, aj 6 x za deň, a celý rok takto. Keď začali jazdiť s taxametrom,mesačné tržby naskákali na 2- 2,5 násobok dovtedy udávaných tržieb. Čo je veľmi zaujímavé a dosť zle sa to vysvetľuje prokurátorovi ročným obdobím a škvrnami na slnku .
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mizu24 no a ja mám tých 5eurových bločkov za igelitku Taxikári si nič nepíšu a šéf je ochotný dať všetky bločky, lebo vraj sú oničom tržby. No ale práve podľa množstva tých bločkov by mali byť vyššie. A je povinnosť viesť knihu jázd? Ďakujem
    Dav je to Taxislužba s o všetkým, čo k tomu patrí, alebo len "preprava osôb"
    mizu24 je to taxislužba
    marjankaj Taxikári najazdia veľa kilometrov aj bez pasažiera. Vtedy taxameter nespúšťajú.
      zbaliť
    mizu24 takže taxislužba nemá žiadnu výnimku a nemusí viesť knihu jázd, s tým že sa bude dávať do nákladov len 80 %. Ďakujem

    Je potrebné viesť knihu jázd u taxislužby?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.