Zavrieť

Porady

Telefón v podnikaní

Ahojte, mohli by ste mi poradiť ako je to s telefónom ? Mám pevnú linku aj mobil ale nemám ich napísaných na živnosť. Môžem si ich dať do nákladov ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Mohol by si si dať časť do nákladov firmy, ak ich využívaš aj na podnikanie. Akú presnú výšku - to si musíš určiť sám, či to bude 20%, 30% alebo 50%. Ty vieš, koľko zhruba pretelefonuješ firemne. Najlepšie by bolo, keby si toto určené percento vydokladoval. Napríklad tak, že si dáš urobiť výpis hovorov za určité obdobie a v ňom zvýrazníš firemné hovory a potom prepočítaš, koľko Ti tvoria percent z celkovej sumy za telefón. Viem, že je to pracné, ale raz budeš musieť daňovákom zdôvodniť prečo si dávaš do nákladov práve také percento, aké dávaš.

    Judita 27 je offline (nepripojený) Judita 27

    Judita 27
    a ešte by som dodala, že si telefón, aspoň ten mobilný prihlás na podnikanie a na budúce obdobie máš po probléme.

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    dodo5
    Ahojte, mohli by ste mi poradiť ako je to s telefónom ? Mám pevnú linku aj mobil ale nemám ich napísaných na živnosť. Môžem si ich dať do nákladov ?
    Ja by som si na tvojom mieste dala telefóny prehlásiť na živnosť a na IČO. Tie faktúry čo máš doteraz už nechaj tak, ale celé by som ich do nákladov nedávala, tak ako povedala alušik, daj si % alebo môžeš ak máš výpis hovorov vybrať hovory, ktoré si mal súkromne a zbytok dať do nákladov. Je to dosť pracné. Mne to vyhovuje lebo mám minumum hovorov súkromných / sú to asi 3 čísla a len tie vyjmem/.Ak by si chcel aby to všetko bolo O.K. mal by si z nákladov vybrať aj alikvótnu čiastku z paušálnej čiastky za pevnú linku.

    Telefón v podnikaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.