Zavrieť

Porady

Humanet - zostatok v peňažnom denníku

Prosím Vás SÚRNE potrebujem poradiť neviem, kde robím chybu, v HUMANETE som si nahodila zostatok z minuleho roka 2012 a teraz nahadzujem položky do pokladne a banky, no v peňažnom denníku mi tieto položky nesčítava so zostatkom z minulého roka 2012, neviem kde robím chybu...ďakujem za každú radu
Naposledy upravil AdrianaDk : 12.09.13 at 05:38
spit1 Predpokladam, ze sa jedna o JU. Ak ano, tak skontroluj ci na hlavicke dokladu so zaciatocnymi stavmi mas oznacene "Zaciatocny stav". Je to schovane v casti "+ Info a poznamka" hned pod sumou v cudzej mene (koniec obrazovky s hlavickou dokladu). Potom v uctovnom predpise je v JU pre zaciatocny stav potrebne zvolit aj ciselny rad, ktoreho sa zaciatocny stav tyka. V obrazovke uctovneho predpisu je to hned prva volba na stranke s vola sa "Ciselny rad". Napr. tam zvolis P_EUR ak je to tvoj ciselny rad pre pokladnu v EUR (standardne tam maju pokaldnu nazvanu POK).

Kedze v Humanete su vsetky uctovne roky v jednej databaze, tak pre spravne fungovanie si over aj datum vystavenia v hlavicke dokladu - ak je to zaciatocny stav roku 2012, tak by mal mat datum 1.1.2012 a rovnaky datum by mal byt aj v uctovnom predpise. Ak datum nie je takyto a potrebujes ho zmenit, tak ho zmen len v hlavicke dokladu a potom pouzi ikonu sipky smerom nadol za datumom uctovneho pripadu a vtedy ti rovnaky datum zapise do existujucich uctovnych predpisov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    AdrianaDk dala som začiatočné stavy v pokladni aj v banke, no ked nahadzujem položky tak mi sumy nezratáva so začiatočnými stavmi..neukazuje mi v položke ,,zostatok,, žiadnu sumu tak neviem ako dalej
    AdrianaDk to naozaj mi nevie niekto poradit? ďakujem za každú odpoved...

    Humanet - zostatok v peňažnom denníku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.