Zavrieť

Porady

aký je rozdiel:montovaný,nízkoenergetický dom a na klúč?

zároveň Vás prosím o radu,mám pozemok a ako skoro každý na Slovensku,málo času a peňazí :-) a chcel by som dom,len neviem aké skúsenosti máte s mont.nízkoenerg.stavbami.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    Montovaný dom - poskladaný z komponentov (napr. vyrobené steny z dreva, sadrokartonu v dielni sa na stavbe pospájajú dokopy čo výrazne šetrí čas výstavby)

    Nízkoenergetický - dom ktorý je zameraný na minimalizovanie energetických strát, hlavne tepelných - čiže dobre zateplený s rekuperáciou atď.

    Dom na kľúč - hocijaký dom ktorý ti postaví firma a odovzdá ti ho s kľúčami, ty nič nerobí čiže v podstate niečo ako keď si objednáš auto s určitými parametrami a predajca ti okrem iného symbolicky odovzdá kľúče ako symbol prevzatia

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Máš málo času, peňazí a chceš dom. No, nie je to bohvieaká kombinácia.
    Povedal by som Ti: "Nahaj sa Ty toho tak"

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Doplnil by som aj ten fakt vyššie uvedený - dom na kľúč .....

    Ako bolo spomenuté ( vysvetlené ) Richardom a Ferdom , jedno s druhým súvisí .

    Montovaný dom , alebo iná forma domu - ako spomínaš - na kľúč je je najdrahšia verzia stavby domu .
    Oboje musia stavať odborníci , čiže firma a práca samotná na tej stavbe je tou najvyššou položkou na strane výdavkov .
    Samotný materiál je oproti tomu malina .......
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    TomasHC Pri stavbe "na kľúč" je veľká šanca, že to čo je pod vonkajšou omietkou a vnútri pod sadrokartńom a v múroch môže vyzerať inak, ako to čo sa fakturovalo...
    buchač Tomáš ....to máš tak , že na takéto okolnosti by jeden najradšej ani nepomyslel .
    Ibaže realita je asi iná ......
    Ja síce neviem posúdiť , robím " IBA " rekonštrukciu chalupy , no materiál kupujem osobne ...nevraviac už ani o tom , že makám jak hantlager , takže zároveň dohliadam jak stavebný dozor na vykonávaním prác ...
    TomasHC To ale nie je stavba na kľúč Ale viem o čom píšeš.
      zbaliť

    aký je rozdiel:montovaný,nízkoenergetický dom a na klúč?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.