Zavrieť

Porady

Kúpa bytu, jeho prenájom a platenie daní??

Nedávno som kúpila byt za účeolm, že v ňom bude bývať moja sestra.Máme urobenú medzi sebou nájomnú zmluvu, kde sa jednoznačne píše, že mi bude preplácať len priame náklady na byt, nič viac. To znamená, že "nezarobím" ani EURo. Mám povinnosť sa prihlásiť na DÚ, keď vlastne nemám z bytu žiaden príjem??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Áno prihlásiť sa na DÚ, lebo prenajímaš. Doporučujem podať DP, aj keď nebudeš platiť daň, resp. základ dane nulový.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ja si myslím, že keď v byte býva rodina - nejde o klasický nájom. Byt jej požičiavaš. A aj energie si môže napísať na seba.
    Moja dcéra s rodinou tiež býva v mojom byte .. hádam sa nepôjdem registrovať
    Ingrid Ondruskova ĎAKUJEM

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nejde ovšem o nájomnú zmluvu ale o zmluvu o výpožičke podľa §§ 659 - 662 občianskeho zákonníka. Takto by si to mohla oznámiť aj daňovému úradu, nie som si istá, či to treba.

    Kúpa bytu, jeho prenájom a platenie daní??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.