Zavrieť

Porady

zmena dôkazu vo výpovedi svedka (ako poškodeného)

Onedlho bude vytýčené pojednávanie vo veci zanedbania vyživovacej povinnosti zo strany otca a ja vystupujem ako svedok. V čase svedeckej výpovede som študovala na VŠ, no práve ma prijali na inú univerzitu v inom meste. Teda potvrdenie o návšteve školy z tej prvej univerzity už nemá výpovednú hodnotu? A je možné zmeniť resp. doplniť výpoveď o listinný dôkaz potvrdenie o návšteve školy z tej, kam práve nastupujem? Môže byť z toho postih? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lucy121 je offline (nepripojený) Lucy121

    Lucy121
    Presný výklad TČ zanedbanie povinnej výživy je uvedený v § 207 Trestného zákona (č.300/2005 Z. z.). V čase výpovede ako svedok si bola študentom jednej VŠ, o čom potvrdenie, ako predpokladám, je založené v spise a zmena VŠ nič nemení na tom, že otec bol v tom čase (návšteva prvej VŠ) povinný platiť výživné....potvrdenie z novej VŠ (príp. dodatok svojej výpovede) predlož na doplnenie listinných dôkazov.... prečo by mal byť za doplnenie svedeckej výpovede postih? (nevzťahuje sa to iba v prípade krivej výpovede § 346, krivého obvinenia §345 - ak uvedieš nepravdu o okolnosti, ktorá má podstatný význam pre rozhodnutie, alebo takúto okolnosť zamlčíš alebo kto iného lživo obviní z trestného činu v úmysle privodiť jeho trestné stíhanie)

    zmena dôkazu vo výpovedi svedka (ako poškodeného)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.