Zavrieť

Porady

Neplatič - zrušená spoločnosť

Poprosila by som o radu, máme dlžníka, síce to nie je veľká suma cca 600,- EUR, no stále nám to visí v účtovníctve, medzičasom som sa dozvedela, že firma sa zrušila. Ako treba postupovať ďalej aby sme neprišli o peniaze, prípadne treba dáky doklad, aby s touto fa. mohla účtovníčka niečo spraviť? Vopred ďakujem.

Sme s.r.o., pohľadávku máme voči s.r.o. a je z 01/2013.
Naposledy upravil kdebolotam : 17.09.13 at 08:05
Dáša_ aká ste spoločnosť? sro alebo fyzická osoba? ako dlho máte pohľadávku? Je to pohľadávka voči fyzikej alebo právnickej osobe?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

    jurmiro
    K reštrukturalizácii :
    Veritelia majú právo prihlásiť svoje pohľadávky voči dlžníkovi, ktoré vznikli do začatia (!) reštrukturalizačného konania a to u správcu v lehote 30 dní odo dňa povolenia reštrukturalizácie. Neviem, aký dátum je uvedený vo výpise, ale ten nemusí byť celkom presný. Rozhodujúci pre určenie dátumu povolenia reštrukturalizácie je deň zverejnenia uznesenia o povolení v Obchodnom vestníku. Reštrukturalizácia je povolená nasledujúcim dňom po zverejnení uznesenia o jej povolení v Ob.vestníku. Obchodný vestník je voľne prístupný na stránke Ministerstva spravodlivosti. Ak teda bola v danom prípade povolená reštrukturalizácia niekedy v máji, je veľmi pravdepodobné, že lehota na prihlasovanie pohľadávok už uplynula. Ak nebola pohľadávka riadne prihlásená a bol súdom potvrdený reštrukturalizačný plán, túto už nemožno voči dlžníkovi vymáhať. Nezaniká, ale je nevymáhateľná (podobne ako premlčaná pohľadávka). V každom prípade je ešte treba sledovať obchodný vestník a dúfať, že ešte pred potvrdením plánu súdom sa reštrukturalizácia "preklopí" do konkurzu. V takom prípade ju potom prihlásiť do konkurzu. Ak by som vedel IČO dlžníka, nie je problém vo Vestníku vysledovať aktuálny stav konania - teda najmä termín schvaľovacej schôdze a potom uznesenie o potvrdení plánu súdom.
    kdebolotam IČO je 36394645

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Ak to bol ex offo výmaz - t. j. pre nedostatok majetku bol zamietnutý konkurz, peniaze už nedostanete. V tomto zmysle treba vysporiadať aj fa.
    kdebolotam Teraz som našla vo výpise z OR, že spoločnosti
    bola povolená reštrukturalizácia spoločnosti od 21.5.2013. Čo to pre nás znamená?

    Neplatič - zrušená spoločnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.