Zavrieť

Porady

SRO -> 0 zamestnancov = 0 odvodov

Som študent VŠ, chcem si založiť s.r.o (prípadne odkúpiť redy-made). Ale nechcem platiť odvody. Mám web kde predávam software, ktorý vytvorím.

Ak teda moja s.r.o. nebude mať zamestnancov, a prípadne si len nakonci roka "rozdelím" dividendy alebo niečo, tak nemusím platiť žiadne odvody?

//NOVE//

Ak nechcem poberat mzdu, budem len konatelom, musim mat plat? Mozem vypisovat a vystavovat faktury? A ine ukony s fungovanim SRO?

Ako to funguje, ako to spraviť? Ďakujem
Naposledy upravil damien11 : 17.09.13 at 10:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    nemusis mat zamestnancov
    z vyplateneho podielu na zisku (dividend) zaplatis zdravotne odvody 14 %
    vyplata je mozna az po skonceni roka - uzavierke
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    damien11 Ďakujem veľmi pekne, lebo som našiel len prady z roku 2008 - 2010. A keď nebude mať zamestnancov, vytváranie faktúr a rozhodovanie, to ako funguje?
    Som len teoretik a na škole nás učili ako to má byť, nie ako sa to reálne dá robiť
    Dáša_ budeš to robiť ako konateľ, to je v pohode. Prípadne ti to uribí niekto, kto má živnosť, napríklad učtovníctvo. Ešte je otázka, či v tvojom prípade, ked si študent by nebolo výhodné zamestnat sa na dohodu s odmenou 155€ - z nej sa platí len úplne zanedbatelny odvod a ak nemáš inú mzdu, môžeš si uplatniť aj nezdaniteľnú čiastku. Túto sumu by si si mohol vypláať mesačne, firma by mala náklady a ty by si mal aspoň nejaké financie.
    damien11 Mne praveze teraz nejde o to, ziskavat odtial peniaze, nakolko mam ine zamestnanie (brigadnicke). No rozmyslam ako to spravit tak, a by som mohol rozhodovat, uzatvarat zmluvy, vystavovat faktury, no neplatil by som ziaden odvod a nemal by som mzdu
    Dáša_ môžeš byť konateľom a odmenu nemusíš poberať. Dokonca ani zisk si nemusíš vybrať, aby si neplatil odvody do zdravotnej. (len pripominam, zisk ako majitel, nie ako konatel)
    tictac7 a prečo nechceš využiť možnosť, čo Ti radí Dáša? Veď ako firma, potom budeš musieť platiť daň 23%. Takto by si ročne na dani z príjmu právnických osôb ušetril 427,80 €.
    damien11 Napisal som niekolkym uctovnickam, tak potom dam vediet, ze co mi oni poradili ale dakujem za vsetky rady
    Cecilia Môj názor je, že radšej si vyplatiť mzdu a zaplatiť odvody /v budúcnosti z toho môžeš niečo mať/ ako zaplatiť 23% daň z príjmov a nezmyselných 14 % do zdravotnej poisťovne.
    damien11 (Nedá sa mi "Vylepšiť otázku" tak takto to napíšem sem.)

    Podľa ústavy je vykorisťovanie zakázané. No sám seba vykorisťovať nemôžem. Takže budem majiteľom a konateľom bez nároku na odmenu. Tým pádom žiadna mzda, odvody ani platby. Takto môžem fungovať až do konca života v podstate
    Posledný rok som študentom a brigádnikom, čiže štát a zamestnávateľ za mňa platia odvody.

    Budúci rok, až sa mi snáď bude dariť, bude aj mzda a odvody. NO hlavné je, že môžete mať firmu a nemusíte platiť odvody ani mzdu.
      zbaliť

    SRO -> 0 zamestnancov = 0 odvodov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.